امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۴:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25961
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۲۴
تعداد بازدید: 213
رایکو کاریوونون در گفت‌و‌گو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به کازان، اظهار داشت: چند سال است که با کشتی ایران سر و ...

رایکو کاریوونون در گفت‌و‌گو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به کازان، اظهار داشت: چند سال است که با کشتی ایران سر و کار دارم. برای روزنامه گازته هلسینگی در مورد کشتی گزارش تهیه می‌کنم. سال گذشته در رقابت‌های کشتی المپیک لندن، به خصوص در رشته فرنگی تحت تاثیر عملکرد کشتی‌گیران شما قرار گرفتم.

وی افزود: قبل از حضور در کازان، لحظه‌شماری می کردم کشتی‌های جذابی را از کشتی‌گیران ایران ببینم. سال گذشته که کشتی‌های خیلی خوبی در رشته فرنگی در المپیک لندن داشتید و نگاه کل جهان کشتی را به خود معطوف کردید.
کاریوونون ادامه داد: قبل از بازی‌های کازان، مردد بودم که آیا کشتی‌های جذابی را شاهد خواهم بود. خوشبختانه مسابقات زیبایی را تماشا کردم. از جمله کشتی‌هایی که تماشا کردم و از آن لذت بردم، کشتی کشتی‌گیر آزاد کار ایران یعنی محمدیان مقابل حریف روس‌اش بود که خیلی خوب جنگید و فن زد. از دیدن آن کشتی مثل چند کشتی دیگر لذت بردم. دوست دارم امروز شاهد کشتی‌های زیبا در فرنگی باشم.

وی ادامه داد: من یک فنلاندی هستم. به هر حال باید دوستدار ورزش کشورم باشم. اما به مخاطبین خود بگویید من طرفدار کشتی ایران هستم.

کاریوونون افزود: کشتی در فنلاند در حال شکل‌گیری و پی‌ریزی اصول اولیه است. شاید در سال‌های آینده تیم‌های خوبی در کشتی جهان پیدا کنیم. اما اکنون می‌دانیم تیم‌هایی مثل ایران، روسیه و آمریکا حرف اول را در کشتی جهان می‌زنند.

پیکارهای المپیک دانشجویان کازان 2013 شنبه هفته قبل شروع شد و مراسم اختتامیه آن فردا شب (چهارشنبه) انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ن
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها