امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25968
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۲۴
تعداد بازدید: 107
یک منبع نظامی در ارتش سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، تاکید کرد، نقشه‌های دقیقی که برای نبردهای ...

یک منبع نظامی در ارتش سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، تاکید کرد، نقشه‌های دقیقی که برای نبردهای حمص ریخته شده بود، این امکان را فراهم کرد تا ارتش کنترل نقاط استراتژیک این استان را به دست گیرد و پس از پاکسازی محور شمالی ریف دمشق از عناصر مسلح، «ریف دمشق» هدف بعدی ارتش سوریه خواهد بود.

این منبع نظامی در ارتش سوریه در ادامه تاکید کرد که ارتش سوریه بار دیگر موفق شد، خط مشی‌ها و شیوه‌های نظامی را به‌گونه‌ای به خدمت بگیرد که برایش آزادی هرچه بیشتر مناطق تحت کنترل عناصر مسلح به ویژه در مناطق قدیمی شهر حمص را فراهم کند و در این راه ارتش سوریه تاکتیک فریب را پیش گرفت و اینگونه به گروه‌های مسلح القا کرد که نبرد بعدی ارتش سوریه پس از القصیر، در حلب خواهد بود.

وی ادامه داد: به این ترتیب ارتش سوریه عملیات نظامی خود علیه گروه‌های مسلح را در مرکز شهر حمص و به طور خاص در مناطق الخالدیة و باب هود و باب دریب و جورة الشیاح و القرابیص متمرکز کرد و حضور خود در مناطق شرقی و غربی شهر حمص را افزایش داد که در جوار شهر «تلکلخ» برسر مرزهای سوریه و لبنان در غرب و منطقة «القریتین» در شرق قرار دارد تا به این طریق تمام تحرکات عناصر مسلح در منطقه «الرستن» مختل و فلج شود.

این منبع نظامی ارتش سوریه در ادامه توضیح داد که عملیات نظامی که نیروهای ارتش سوریه در شهر حمص به اجرا گذاشتند، برای آنها این امکان را فراهم کرد تا پیشروی چشمگیری براساس استراتژی تسلط بر نقاطی که گروه‌های مسلح در آنجا حضور دارند، به یژه در دو منطقه الخالدیة و باب هود را به اجرا بگذارند تا به این طریق بیش از پیش گروه‌های مسلح را در مناطق جغرافیایی کوچکتر و محدودتر به محاصره در آورند. اجرای این استراتژی پایان دادن به پدیده تروریسم در ریف شمالی حمص را به دنبال خواهد داشت.

همین منبع افزود: نبرد آینده ارتش سوریه در ریف دمشق و به طور مشخص در محور شمالی آن خواهد بود که مناطق حرستا، القابون، برزة و جوبر را در برمی‌گیرد تا به این طریق بزرگراه بین المللی دمشق – حمص از عناصر مسلح پاکسازی شود و خط امداد و کمک رسانی به عناصر مسلح و گروه‌های تروریستی اگر نگوییم قطع می‌شود، تا حدود بسیار زیادی کاهش یابد، به گونه‌ای که دیگر تهدیدی برای ارتش سوریه و شهروندان غیر نظامی سوری تشکیل ندهد.

این منبع در این خصوص تاکید کرد که این اقدام به ویژه پس از قطع خطوط امداد و کمک رسانی از مرزهای اردن به منطقه «غوطه شرقیه» و همچنین از مرزهای لبنان به حمص و از آنجا به «یبرود» و مناطق ریف حمص که ارتش سوریه پیشتر آنها را پاکسازی کرده بود، ضربه مهلکی به گروه‌های مسلح وارد خواهد کرد.

وی افزود: عملیاتی که ارتش سوریه در نقاط مختلف منطقه قدیمی شهر حمص و ریف دمشق به اجرا می‌گذارد، این امکان را برای یگان‌های ارتش سوریه فراهم خواهد کرد تا با خیالی آسوده‌تر عملیات خود در مناطق شمالی سوریه را آغاز کند، به ویژه آنکه مناطق مرکزی سوریه نقطه ثقل گروه‌های مسلح در سوریه به شمار می‌آمد.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها