امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۶:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25975
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۳۲
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه) خانه ملت ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه) خانه ملت رسیدگی به لایحه اصلاح قانون نظام صنفی کشور را ادامه دادند و ماده 20 این لایحه را به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس بند «ب» ماده 31 قانون نظام صنفی کشور اصلاح و یک بند دیگر به عنوان بند «ه» به آن الحاق شد که به شرح ذیل است:

ب- وجوه دریافتی در ازای خدمات غیرموظف از قبیل خدمات فنی و آموزشی به اعضای صنف

ه- درصدی از وجوه دریافتی بابت صدور و تمدید پروانه کسب

همچنین وکلای ملت در تبصره این ماده، اتحادیه‌ها را مکلف کردند هنگام صدور و تمدید پروانه کسب مبالغی را از افراد صنفی وصول و درصدی از آن را به حساب اتاق اصناف شهرستان و درصد دیگر را به حساب اتاق اصناف ایران واریز کنند. میزان مبالغ دریافتی و درصد سهم اتاق‌های اصناف شهرستان وایران و نحوه وصول وجوه مزبور و سایر بندهای این ماده متناسب با وضعیت اتحادیه،‌نوع شغل و شهر، فقط در چارچوب آئین‌نامه‌ای مجاز است که به پیشنهاد اتاق اصناف ایران و با همکاری اتاق‌های اصناف شهرستان توسط دبیرخانه هیئت عالی نظارت تهیه می‌شود و حداکثر ظرف سه ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون به تصویب وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌رسد.

وکلای ملت در تبصره 2 ماده مذکور اتحادیه‌ها را موظف کردند 20 درصد مبالغ دریافتی به موجب این ماده را به حساب اتاق اصناف شهرستان واریز کنند. مبالغی که برای تهیه ساختمان و برگزاری دوره‌های آموزشی در قالب کمک‌های دریافتی از اعضا اخذ شده است، با تائید اتاق اصناف شهرستان از حکم این تبصره مستثنی است.

نمایندگان مجلس با 181 رای موافق، 7 رای مخالف و 10 رای ممتنع از 233 نماینده حاضر در جلسه، این ماده را به تصویب رساندند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها