امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25980
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۳۳
تعداد بازدید: 197
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام الله، شیخ عزام الخطیب، مدیر اداره اوقاف اسلامی در قدس اعلام کرد که نیروهای پلیس ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام الله، شیخ عزام الخطیب، مدیر اداره اوقاف اسلامی در قدس اعلام کرد که نیروهای پلیس اشغالگر قدس از صبح امروز و در پاسخ به فشارهای اردن،  از ورود شهرک نشینان تندورو به صحن مسجد الاقصی از باب المغاربه جلوگیری کردند.

وی افزود: تصمیم جلوگیری از ورود  تندروهای یهودی به مسجد الاقصی در پی تلاش های فراوان دو شب قبل دولت اردن و اداره اوقاف فلسطین و نیز حضور گسترده نمازگزاران فلسطینی به منظور جلوگیری از یورش یهودیان به مسجد الاقصی اتخاذ شد.

این تلاش ها به منظور جلوگیری از تحریک بیش از پیش مسلمانان صورت گرفت به ویژه اینکه صحن مسجد الاقصی بارها مورد یورش تندروهای یهودی قرار گرفته و روز گذشته به مناسبت آنچه سالگرد تخریب معبد کذایی می نامند از باب المغاربه یورش بردند.

پلیس اسرائیل از نیمه شب گذشته منطقه باب العامود در مرکز قدس اشغالی را نیز مسدود کرد تا امنیت راهپیمایی شهرک نشینان به مناسبت آنچه آن را سالروز تخریب معبد کذایی می نامند، تامین کند.

همچنین با بستن راههای اطراف این محل اجازه داد شهرک نشینان تا ساعات نخست بامداد در خیابانها حضور داشته باشند.

در این میان صحن مسجد الاقصی از ساعت های نخست بامداد امروز صحنه حضور تعداد زیادی از نمازگزاران به ویژه اهالی بخش قدیمی قدس بودند تا هر گونه تلاش جدید شهرک نشینان برای یورش به مسجد الاقصی را ناکام بگذارند..

پلیس اسرائیل در برابر سیل گسترده نمازگزاران تسلیم شد

پلیس رژیم اسرائیل نیز اقدامات امنیتی را در دروازه های مختلف مسجد الاقصی تشدید کرده تا از حضور گسترده نمازگزاران در این محل جلوگیری کند اما در نهایت در برابر سیل گسترده فلسطینی ها در برابر درهای مسجد الاقصی تسلیم شده و نتوانست مانع ازورود آنان شود.

به گفته شاهدان عینی نمازگزاران در تمام حیاطها و صحن های مسجد الاقصی به ویژه در امتداد باب المغاربه تا باب الناظر و باب السلسله حضور یافته و فریاد الله اکبر سر دادند.

این در حالی است که مسجد الاقصی و محله های قدیمی قدس و کوچه ها و خیابان های منتهی به آن وضعیت عادی نداشته و ساکنان این مناطق با توجه به احتمال حضور یهودیان و یورش به مسجد الاقصی احتیاط پیش گرفته و آماده جلوگیری از یورش آنان هستند.

موسسه وقف و میراث الاقصی با اعلام اینکه حضور  نمازگزاران در مسجد الاقصی به ویژه زنان، سپری برای دفاع از مسجد الاقصی به شمار می آید از محافظان این مسجد و تلاش آنان برای دفاع از آن تقدیر کرد.

این موسسه با صدور بیانیه ای اعلام کرد تعداد زیادی از نیروهای اشغالگر در کوچه های بخش قدیمی قدس و درهای مسجد الاقصی و منطقه البراق مستقر شده اند.

ابن در حالی است که روز گذشته ده‌ها شهرک‌نشین صهیونیست از باب‌المغاربه به مسجدالاقصی یورش بردند و بنابر اعلام موسسه الاقصی نیروهای اشغالگر صهیونیستی تدابیر خود در مسجدالاقصی را تشدید کرده و کارت‌های افرادی که در داخل مسجد بودند، مصادره کردند.

تعدادی از نمازگزاران سعی کردند با سر دادن شعارهای الله اکبر جلوی یورش صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی را بگیرند اما نیروهای پلیس رژیم اشغالگر با حلقه زدن  دور شهرک‌نشینان سعی کردند آنها را در جریان گشت‌زنی در صحن‌های مسجدالاقصی حمایت کنند.

یورش به مسجد الاقصی در حالی صورت گرفت که روز جمعه در اولین نمازجمعه ماه مبارک رمضان نزدیک به 100هزار فلسطینی نماز خود را در مسجدالاقصی برپا کردند.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها