امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25984
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۴۷
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) پارلمان و در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) پارلمان و در ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه اصلاح قانون نظام صنفی کشور، مواد 22 و 23 این لایحه را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها، هیئت رئیسه اتاق‌های اصناف شهرستان دارای پنج نفر عضو اصلی به ترتیب شامل یک رئیس، دو نایب رئیس (اول و دوم)، یک دبیر و یک خزانه‌دار و دو نفر عضو علی‌البدل هستند. دو نفر از اعضای اصلی هیئت رئیسه از بین صنوف تولیدی _ خدمات فنی، دو نفر از صنوف توزیعی _ خدماتی و یک نفر از حائزین اکثریت آراء انتخاب می‌شوند.

وکلای ملت با 160 رای موافق، صفر رای مخالف و هفت رای ممتنع از 229 نماینده حاضر در جلسه، ماده 22 این لایحه را به تصویب رساندند.

همچنین خانه ملتی‌ها در مصوبه دیگری، ماده 23 لایحه اصلاح قانون نظام صنفی کشور را به تصویب رساندند.

طبق این مصوبه مقرر شد، اتاق اصناف شهرستان‌ در اولین جلسه هر دوره، هیئت رئیسه اتاق را برای مدت چهار سال انتخاب کند، انتخاب مجدد اعضای مذکور در محدوده مقررات ماده 12 این قانون بلامانع است.

نمایندگان مجلس با 166 رای موافق، 6 رای مخالف و 9 رای ممتنع از 229 نماینده حاضر در جلسه، این ماده را به تصویب رساندند.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها