امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25998
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۴۷
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، دور چهارم مذاکرات سئول و پیونگ یانگ برای بازگشایی مجموعه صنعتی کائه سونگ که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، دور چهارم مذاکرات سئول و پیونگ یانگ برای بازگشایی مجموعه صنعتی کائه سونگ که از حدود 3 ماه پیش تعطیل شده است آغاز شد.

هیات‌های سه نفره مذاکره کننده کره جنوبی و کره شمالی از ساعت 10 صبح به وقت محلی دور چهارم مذاکرات خود را در مجموعه صنعتی مشترک مرزی آغاز کردند.

در مذاکرات قبلی سئول و پیونگ یانگ از دست یافتن به یک توافق رسمی به منظور عادی سازی روابط تجاری و بازگشایی کائه سونگ بازماندند.

در دور سوم مذاکرات که روز دوشنبه گذشته برگزار شد دو طرف طرح‌های خود را ارائه کردند اما موفق نشدند قراردادی در این زمینه امضا کنند.

کره شمالی و کره جنوبی در سه دور مذاکرات قبلی توافق کردند که این مجموعه صنعتی باید حفظ شود و همچنین توسعه یابد. دو طرف همچنین توافق کردند که مجموعه صنعتی کائه سونگ من بعد نباید به هیچ وجه تعطیل یا تعلیق شود.

مجموعه صنعتی مشترک کائه سونگ در داخل خاک کره شمالی قرار دارد و نماد همکاری مشترک میان دو کره است که از زمان افزایش تنش در شبه جزیره کره طی ماه‌های اخیر کاملا تعطیل شده است و نزدیک به 55 هزار کارگر آن که اغلب از کره شمالی هستند بیکار شدند.

کره شمالی در ماه آوریل این مجموعه صنعتی را تعطیل کرد و مانع از ورود کارگران کره جنوبی به خاک خود شد. 123 شرکت از کره جنوبی در این مجموعه صنعتی مرزی مشغول فعالیتهای اقتصادی و تجاری هستند.
انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها