امروز : چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 2
۰۳:۳۷
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 26
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۱ - ساعت ۱۱:۵۴
تعداد بازدید: 1208
(بسم الله الرحمن الرحیم) واقعه تاریخی ˈغدیرˈ در شمیرانات روایت می شودتهران بزرگ - فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جماران با بیان اینکه تبیین واقعه غدیر ...

(بسم الله الرحمن الرحیم)

واقعه تاریخی ˈغدیرˈ در شمیرانات روایت می شود
تهران بزرگ - فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جماران با بیان اینکه تبیین واقعه غدیر وظیفه همه دستگاههای فرهنگی است افزود: نمایش بزرگ ˈ واقعه تاریخی غدیرˈ به منظور تبیین این واقعه بزرگ همزمان با عید غدیر در انتهای بلوار ارتش اجرا می شود
 
[تصویر:  80392220-3338778.jpg]
سرهنگ ˈعلی سالمˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اجرای نمایش ˈواقعه غدیرˈ را از برنامه های فرهنگی این ناحیه دانست و گفت: این برنامه با همکاری و مشارکت شهرداری منطقه یک تهران برای بیش از پنج هزار نفر اجرا می شود.

وی گفت: در این نمایش که کارگردانی آن را ˈ‌مجید شفیع زادهˈ برعهده دارد با حضور بیش از 225 بازیگر، واقعه غدیر خم تشریح و تبیین می شود.

سالم با بیان اینکه این نمایش برای نخستین بار در تهران اجرا می شود افزود: برای اجرای این برنامه ستاد غدیر در ناحیه جماران با 12 کمیته فرعی و شش کمیته اصلی تشکیل شده است .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جماران درباره محتوا و سناریوی این نمایش خاطر نشان کرد:‌ محتوای این نمایش مورد تایید علما قرار گرفته است .

وی همچنین درباره فضا سازی و طراحی دکور این نمایش افزود:‌ فضاسازی برای اجرای نمایش به بهترین وجه صورت گرفته و سعی شده تا در فضایی مرتبط واقعه غدیر تبیین و روایت شود.

وی تصریح کرد برای اجرای این برنامه وسیله رفت و برگشت درمیدان تجریش،‌ شهید بهشتی، نوبنیاد، میدان چیذر، اقدسیه وکاشانک مستقر می شود.

سالم، با بیان اینکه این برنامه با همکاری و تلاش شهرداری منطقه یک اجرا می شود خاطر نشان کرد:‌ این برنامه به صورت مستقیم از شبکه پنج سیما پخش می شود.
 
 
به گزارش بسیج پرس ،این واقعه در مساحتی حدود 3000متر و باحضور300بازیگر و تجهیزات و امکانات کامل اجرای نمایش ،به صورت هنرمندان در صحنه عمل و میدان به تصویر کشیده خواهد شد.


در این برنامه حدود 5000نفر از مردم و شخصیت های کشوری ولشکری حضور خواهند داشت.این نمایش شنبه 13آبان مصادف با روز عید غدیر خم از ساعت 8صبح در میدان اقدسیه،انتهای بلوار ارتش،ابتدای جاده لشگرک(محل سابق جشنواره عشایر)برگزار می گردد.
 
===-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها