امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26008
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۴۷
تعداد بازدید: 156
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، انجمن خودروسازان اروپا اعلام کرد: فروش خودرو در اروپا در ماه ژوئن، به علت افزایش نرخ بیکاری در کشورهای منطقه ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، انجمن خودروسازان اروپا اعلام کرد: فروش خودرو در اروپا در ماه ژوئن، به علت افزایش نرخ بیکاری در کشورهای منطقه یورو، به کمترین میزان در 17 سال اخیر رسید.

به گزارش بلومبرگ، افزایش بیکاری در منطقه یورو سبب کاهش تقاضا برای فیات و پژو شده است و این امر فروش خودرو در اتحادیه اروپا را به کمترین میزان از سال 1996 رسانده است.

در بیانیه این انجمن آمده است، ثبت خرید خودرو در این اتحادیه در این ماه 6.3 درصد کاهش یافته است و از 1.25 میلیون خودرو در سال گذشته به 1.18 میلیون خودرو رسیده است.

کوین نهو هوین مدیر اقتصادی این انجمن گفت: این رقم کمترین میزان در یک ماه از سال 1996 است. فروش خودرو در این اتحادیه در نیمه نخست سال 6.7 درصد کاهش یافت و به 6.44 میلیون خودرو رسید.

به نوشته این گزارش، نرخ بیکاری در منطقه یورو در ماه می به 12.2 درصد افزایش یافت.

نمایندگی‌های پژو و رنو در ماه جاری نیز پیش‌بینی خود در مورد کاهش 5 درصدی بازار خودرو برای امسال (ششمین سال کاهش)‌ در این منطقه را تکرار کردند.

ارقام انجمن خودروسازان اروپا مربوط به 27 کشور عضو اتحادیه اروپا بعلاوه سوئیس، نروژ و ایسلند پیش از پیوستن کرواسی به این اتحادیه است. فروش خودرو در غرب اروپا به استثنای کشورهایی که از نیمه سال 2004 به این اتحادیه پیوستند، 6.2 درصد کاهش یافت و به 1.11 میلیون خودرو در ماه ژوئن رسیده است.

چهار خودروساز از پنج خودروساز بزرگ اروپا در ماه گذشته با کاهش فروش روبرو بوده‌اند. ارسال خودرو در آلمان، بیشترین کاهش برابر با 4.7 درصد را به خود اختصاص داده است و تقاضا نیز در فرانسه 8.4 درصد کاهش یافت.

انتهای پیام/ آ
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها