امروز : چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 25
۰۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26012
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۴۷
تعداد بازدید: 72
عباس قبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که وضعیت ترخیص گندم در گمرک چگونه است و ...

عباس قبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که وضعیت ترخیص گندم در گمرک چگونه است و آیا بانک مرکزی ارز مورد نیاز را تخصیص می‌دهد یا خیر گفت: همین الان با بانک مرکزی در جلسه‌ای بودیم و در حال حل مشکل هستیم.

وی در واکنش به این سوال که بانک مرکزی در یکی از رسانه‌ها اعلام کرده است شرکت بازرگانی دولتی ایران به دنبال آن است تا ارز بیت‌المال را دریافت کند، گفت: بانک مرکزی درست می‌گوید چرا که ارز بیت‌المال نه برای شرکت ما است نه برای بانک مرکزی و نه برای دولت. ارز بیت‌المال متعلق به مردم است و اگر ما برای کالای اساسی و گندم ارز 1226 تومانی می خواهیم، ان را برای مردم می‌خواهیم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر چه میزان گندم در گمرک منتظر تخصیص ارز است،گفت: حجمی درحدود 250 هزار تن یعنی تقریبا 5 کشتی گندم درگمرک منتظر است تا بانک مرکزی ارز مورد نیاز را به آن تخصیص دهد که الحمدالله در حال رایزنی هستیم و امیدواریم این مشکل زودتر حل شود.

وی افزود: تاکنون 2.7 میلیون تن خرید تضمینی گندم صورت گرفته است و تا ساعت 12 شب روز گذشته کل پول گندم کشاورزان به صورت نقدی پرداخت شده است.

معاون وزیر صنعت گفت تا این لحظه 1.3 میلیون تن نیز واردات گندم داشته‌ایم.

وی در واکنش به این سؤال که گفته می‌شود واردات گندم توسط پول بلوکه شده نفت انجام می‌شود گفت: همه واردات کشور از محل فروش نفت است و ما از هر امکانی استفاده می‌کنیم تا بتوانیم گندم مورد نیاز کشور را وارد کنیم.

قبادی گفت: بحث هسته‌ای که دشمنان کشور اعلام می‌کنند، نمایش و فیلم است چرا که آن‌ها برای غذا و نان مردم نقشه کشیده‌اند اینکه می‌گویند غذا و دارو تحریم نیست یاوه‌گویی است، مثل این می‌ماند که به شما بگویند X مقدار پول دارید اما به شما دفترچه حساب یا دسته چک ندهند.

وی افزود: برای اینکه شرمنده مردم نشویم از هر راهی برای تأمین کالای اساسی گندم و مواد غذایی مردم استفاده می‌کنیم.

قبادی در پاسخ به این سؤال که صبح امروز رادمرد اعلام کرده است که کالای اساس باید با ارز 1226 وارد شود، گفت: تاکنون هیچ کالایی غیر از ارز 1226 به بازار نداده‌ایم و این رویه هم ادامه دارد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار