امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 26
۰۳:۲۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26014
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۴۷
تعداد بازدید: 65
ایرج رهبر در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود برخی از انبوه‌سازان مترصد ...

ایرج رهبر در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود برخی از انبوه‌سازان مترصد این هستند که با آغاز کار دولت جدید قیمت ساخت مسکن مهر را بالا ببرند افزود: مسکن مهر ، مسکن احتماعی و استیجاری ادامه پیدا می‌کند و همانطور که می‌دانید رشد جمعیت و انباشت تقاضا وجود دارد و ثبت‌نام کنندگان مهر هم باید صاحب مسکن شوند.

وی در پاسخ به این سؤال که افزایش قیمت ساخت مسکن مهر رخ می‌دهد یا خیر ادامه داد: قیمت ساخت مسکن مهر معلوم نیست شاید ترفندی در دولت جدید رخ دهد که قیمت مصالح ساختمانی پایین بیاید و در آن صورت قیمت ساخت مسکن مهر نیز کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد:قیمت ساخت مسکن مهر برای سه سال قبل است و افزایش پیدا نکرده است و تورم هم که بیشتر از اینها بوده است، بنابراین تصور می‌کنم که قیمت بر روی کار کارشناسی انجام خواهد شد که قیمت تمام شده چقدر است تا سازنده‌ها لطمه نخورند.

* قیمت ساخت مسکن مهر به گونه‌ای باشد که انبوه‌سازان بر روی پای خود بایستند 

رهبر تاکید کرد:چون اگر قرار باشد مسکن مهر ادامه پیدا کند باید قیمت ساخت به گونه‌ای باشد که انبوه‌سازان بر روی پای خود بایستند نه اینکه قیمت ساخت به گونه‌ای دستوری باشد.

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان افزود:باید دولت پشتیبانی‌ها و حمایت ها را هر طور که می‌تواند انجام دهد و هم مردم و هم انبوه‌سازان را به یک چشم ببیند.

رهبر گفت: دولت می تواند برای حمایت از انبوه‌سازان معافیت‌های گمرکی، مالیات و عوارض و افزایش نیافتن انشعابات آب، برق و گاز را پیاده کند تا به ثبات قیمت ساخت مسکن مهر کمک شود.

*انبوه سازان از بابت تغییر نکردن قیمت ساخت مسکن مهر لطمه خورده اند

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن در پاسخ به این سؤال که آیا انبوه‌سازان به دلیل افزایش نیافتن قیمت مسکن در سه سال گذشته لطمه خورده‌اند گفت: در تورمی که ملاحظه می‌کنید اگر قیمت‌ها بدون تغییر بماند مشکلات به وجود می‌آید و به خصوص در بخش مسکن اگر این تورم رعایت نشود مشکلات زیادی به وجود می‌آید.

*چرا انبوه‌سازان برای ساخت مسکن مهر تلاش می‌کند؟بخاطر مردم و عرق ملی

رهبر در پاسخ به این سؤال که اگر انبوه‌سازان از بابت تغییر نکردن قیمت ساخت مسکن لطمه خورده‌اند چرا انبوه‌سازان برای گرفتن پروژه جدید مسکن مهر تلاش زیادی می‌کند افزود: بیشتر به خاطر عرق ملی بوده است و بسیاری از انبوه‌سازان به خاطر داشتن تجهیزات اگر کار جدید را آغاز نکنند به ضررشان خواهد بود به همین دلیل بخاطر مردم دوست دارند پروژه‌ مسکن مهر را انجام دهند.

وی ادامه داد: انبوه‌سازان دوست ندارند قیمت‌ها افزایش یابد، بنابراین در اثر تولید زیاد و انبوه زیاد می‌‌توانیم سود ببریم و انبوه‌سازان ثابت کردند که بخاطر مردم کار می‌کنند.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار