امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26022
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۴۷
تعداد بازدید: 44
مصطفی قلی خسروی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که آیا براساس حکم دیوان عدالت اداری ...

مصطفی قلی خسروی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که آیا براساس حکم دیوان عدالت اداری مشاوران املاک از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شده‌اند افزود: اتحادیه مشاوران املاک با معاونت مالیات بر ارزش افزوده تفاهمنامه ای را به امضا رساند که طبق آن مشاوران املاک ملزم به پرداخت این مالیات شدند و آنها گفتند که بر اساس تفاهمنامه قیمتی که زده شد ما کمیسیون می‌گیریم.

وی ادامه داد:ما رفتیم گفتیم که آن تفاهمنامه را از وزارت امور اقتصادی و دارایی بخواهید که مردم و اعضا را دچار مشکل نکنیم چون واقعاً تفاهمنامه‌ای که ما امضا کردیم به نفع مشاوران املاک بوده است اما متاسفانه مطرح شدن معاف شدن مشاوران املاک از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده یک جنجال تبلیغاتی و انتخاباتی بوده است.

رئیس اتحادیه املاک تاکید کرد:مالیات بر ارزش افزوده قانونی است و دیوان عدالت اداری هم نمی‌تواند قانون را لغو کند و باید مشاوران املاک مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت کنند.

خسروی ادامه داد: هنوز از مجلس چیزی به دست ما نرسیده است و اعضای مشاوران املاک در حال حاضر اگر این مالیات بر ارزش افزوده را نگیرند متضرر و دچار مشکل می‌شوند.

وی اضافه کرد:ضمن اینکه اخذ مالیات بر ارزش افزوده از مشاوران املاک یک اعتبار است و امیدواریم دولت به ما بگوید که مالیات بر ارزش افزوده ، مالیات نقل و انتقال و سرقفلی را مشاوران املاک بگیرند و این موضوع باعث قانونی‌تر شدن صنف مشاوران املاک می‌شود.

وی با بیان اینکه این کار تنها یک کار تبلیغاتی و گمراه کردن مردم است گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوبه مجلس است، تفاهمنامه‌ای که اتحادیه املاک امضا کرده بود. ما چیزی را که مشاور املاک در زیر قرارداد به عنوان کمیسیون دریافت می‌کنند را قبول داریم، اما آنها می‌گفتند نرخ خانه‌ای که معامله می‌شود برای مالیات ارزش افزوده محاسبه شود که در جواب گفتیم این مورد قبول نیست.

وی ادامه داد: ضمناً در تفاهمنامه هم نوشته‌اند که مالیات 5 درصد از رقم حق کمیسیون، مربوط به مردم است و مردم باید بپردازند.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها