امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۲۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26036
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۴۷
تعداد بازدید: 97
سیدحمزه درباری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد نهاده تولید مرغ اظهار داشت: تغییر نرخ ارز مرجع از ...

سیدحمزه درباری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد نهاده تولید مرغ اظهار داشت: تغییر نرخ ارز مرجع از 1226 به 2477 تومان بهانه‌ای شده است، تا وارد کنندگان عمده، نهاده‌ وارداتی را به دامداران تحویل ندهند.
دبیر انجمن صنفی تولید کنندگان جوجه یک روزه افزود:  وارد کنندگان نهاده می‌گویند بانک مرکزی مابه‌التفاوت ارز 1226 تومان و 2477 تومان را قرار است از ما بگیرد و حاضر نیستند، نهاده‌ها را با قیمت مصوب وزارت صنعت تحویل دهند.
درباری گفت: در چنین وضعیتی مسئولان وزارت صنعت هم به صورت شفاف وضعیت ارز مرجع را مشخص نمی‌کنند که آیا مابه‌التفاوت ارز را بانک مرکزی از واردکنندگان بگیرد، یا دولت این مابه‌التفاوت را به صورت یارانه می‌پردازد.
وی ادامه داد: بنا به قولی که شرکت پشتیبانی امور دام در مورد عدم تغییر قیمت نهاده‌ها داده بود، ذخیره‌سازی مناسبی انجام نشده است.
درباری گفت: البته امکان ذخیره‌سازی بیش از یک ماه به دلیل محدودیت انباری و نیز مدت زمان کم ماندگاری این نهاده‌ها هم وجود ندارد.
وی گفت: در حال حاضر نهاده مورد نیاز مرغداری‌ها به ویژه مرغ مادر رو به اتمام است و معلوم نیست، چه آینده نگران‌ کننده‌ای خواهیم داشت.
دبیر انجمن صنفی تولید کنندگان جوجه یک روزه تصریح کرد: در صورتی که این روند ادامه پیدا کند میزان جوجه‌ریزی در مزارع گوشتی به شدت پایین آمده، تولید کاهش می‌یابد و کشوری که اکنون صادر کننده است، وارد کننده می‌شود.
وی درخواست کرد، در شرایطی که مرغداران با شرایط بحرانی مواجه هستند، رئیس جمهور با ورود به موضوع، مشکل ارز مرجع مسئله را سامان دهد.
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس افزایش قیمت نهاده در ماه مبارک رمضان سال گذشته قیمت مرغ را به بیش از 8 هزار تومان افزایش داد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها