امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26046
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۱
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چند تن از برگزیدگان جشنواره خوارزمی سال 90 در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چند تن از برگزیدگان جشنواره خوارزمی سال 90 در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تاخیر در ارائه تسهیلات از سوی بنیاد ملی نخبگان گلایه کردند.

جشنواره بین‌المللی خوارزمی بستری است که ضمن تکریم مقام والای اندیشمندان و نخبگان عرصه علم و فناوری، زمینه‌های تعامل و همکاری علمی بین دانشمندان داخل و خارج را نیز فراهم می‌سازد.

این جشنواره از سال 66 با شرکت طرح‌های داخلی آغاز شد و در سال‌های 68، 70، 76 و 78 با روند رو به رشد و حضور طرح‌های بین‌المللی ادامه یافت.

این جشنواره با هدف شناسایی، جذب و پرورش استعدادها در زمینه‌های علمی و صنعتی و با حمایت‌های مادی و معنوی از برگزیدگان جشنواره برگزار می‌شود.

برگزیدگان این جشنواره می‌توانند از تسهیلات مادی و معنوی که از سوی وزارت علوم و بنیاد ملی نخبگان برای آن‌ها در نظر گرفته شده است، استفاده کنند.

ولی گلایه برگزیدگان جشنواره خوارزمی سال 90 حکایت از آن دارد که تسهیلات ویژه بنیاد ملی نخبگان به برگزیدگان تاکنون ارایه نشده است.

* تعلل بنیاد ملی نخبگان سرنوشت برگزیدگان خوارزمی را تغییر داد

یکی از برگزیدگان جشنواره خوارزمی سال 90 در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: به طور معمول برگزیدگان جشنواره خوارزمی مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان قرار می‌گیرند، برگزیدگان سال 91 نیز برای برخورداری از تسهیلات از سوی برگزارکنندگان جشنواره به بنیاد ملی نخبگان معرفی شدند ولی در حدود 8 ماه است که بنیاد ملی نخبگان ارائه تسهیلات را به تعویق انداخته است و اجازه بهره‌گیری از تسهیلات به برگزیدگان داده نمی‌شود.

وی افزود: مسئولان بنیاد ملی نخبگان در اظهار نظری اعلام کردند که قصد دارند آثار برگزیدگان جشنواره خوارزمی را به طور مجدد داوری کنند. یعنی آثار داوری شده در مهم‌ترین جشنواره علمی کشور برای ارائه تسهیلات دوباره مورد ارزیابی قرار بگیرد. در صورتی که بنیاد ملی نخبگان باید برگزیدگان جشنواره خوارزمی را مورد حمایت قرار دهد.

این برگزیده جشنواره خوارزمی ادامه داد: تعلل بنیاد ملی نخبگان در ارائه تسهیلات سبب شده است که ثبت‌نام دکتری در سال 92 را از دست بدهم و نتوانم از بورس دکتری شهید احدی استفاده کنم و این مسئله سبب شد تا سرنوشت تحصیلی من تغییر کند.

 * داوری مجدد آثار برگزیده جشنواره خوارزمی اشتباه است

امیری دبیر جشنواره خوارزمی سال 91 نیز با بیان اینکه داوری مجدد آثار برگزیده جشنواره خوارزمی کار درستی نیست، گفت: هیئت داوران جشنواره خوارزمی از بهترین‌های کشور هستند و حتی نمایندگانی از بنیاد ملی نخبگان نیز در این هیئت داوران حضور دارند و اینکه کار داوری شده در جشنواره‌ای به بزرگی خوارزمی دوباره داوری شود اشتباه است.

وی افزود: حکم هیئت داوران از سوی وزیر علوم به امضا رسیده و آثار ارسالی در مراحل مختلف و از سوی کمیته‌های تخصصی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، بنابراین ارزیابی مجدد مفهومی ندارد.

* برنامه‌ریز‌ی‌ها برای ارائه تسهیلات بدون تاخیر به برگزیدگان خوارزمی در سال 92

در همین رابطه اللهیاری دبیر جشنواره خوارزمی سال 92 با اشاره به انجام مذاکرات با بنیاد ملی نخبگان برای رفع مشکلات برگزیدگان جشنواره خوارزمی، گفت: در جلسات مکرر که برای حل مشکل ارائه تسهیلات به برگزیدگان جشنواره خوارزمی سال 91 با مسئولان بنیاد ملی نخبگان داشتیم، بنیاد خواستار اطلاعات بیشتری از برگزیدگان شد که این اطلاعات را ارسال کردیم و امیدواریم به زودی مشکل ارائه تسهیلات به این نخبگان کشور حل شود.

وی افزود: با توجه به مشکلاتی که در سال 91 برای ارائه تسهیلات به برگزیدگان جشنواره خوارزمی به وجود آمد برای سال 92 تمهیداتی را اندیشیده‌ایم تا برگزیدگان امسال با مشکل روبه رو نشوند.

اللهیاری ادامه داد: باید تمهیداتی وجود داشته باشد که ارائه تسهیلات به نخبگان با تاخیر مواجه نشود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها