امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26055
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۱
تعداد بازدید: 66
هاشم داداش‌پور قائم مقام کانون دانشگاهیان ایران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به لزوم ...

هاشم داداش‌پور قائم مقام کانون دانشگاهیان ایران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به لزوم تبیین معنای اعتدال از طرف روحانی، خاطرنشان کرد: انتظار جریان‌ها و شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی این است که حسن روحانی شعارهای اعتدال، تدبر و عقلانیت را در کابینه دولت آینده نشان دهد و وزرای پیشنهادی وی دارای چنین ویژگی‌هایی باشد.

وی با تاکید بر اینکه واژه اعتدال در ذیل نظام ارزشی کشور تعریف خواهد شد، تصریح کرد: این انتظار از کابینه روحانی می‌رود که با اعتقاد به مبانی دینی و ولایت و رهبری نظام سیاسی را در ذیل نظام دینی پیش ببرند.

قائم مقام کانون دانشگاهیان ایران در ادامه سخنان خود اظهار داشت: بخش‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی کابینه باید در مباحث کلان هماهنگی و ارتباط قوی داشته باشند و نباید کابینه وی به یک شرکت سهامی تبدیل شود. برای مثال نمی‌شود در حوزه اقتصادی از افرادی استفاده کرد که عقاید لیبرالی و غیراسلامی دارند. باید افرادی بینش اسلامی در وزارت اقتصاد حضور داشته باشند. البته در دیگر وزارتخانه‌ها نیز باید همین ویژگی حکمفرما باشد.

عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان با بیان اینکه افرادی که مسئولیت وزارتخانه‌ها را بر عهده می‌گیرند باید بالاتر از جریانات سیاسی نقش‌آفرینی کنند، گفت: این افراد نباید دستگاه‌های اجرایی را به عنوان حزب سیاسی در نظر بگیرند بلکه باید کشور را مبتنی بر عقلانیت و ذیل نظام ارزشی لازم اداره کنند، حرکت کردن به سمت لیبرالیسم انحراف از مبانی دین است.

داداش‌پور خاطرنشان کرد: اگر روحانی می‌خواهد کشور را با آرامش اداره کند و جریان سیاسی را در تقابل با خودش قرار ندهد باید از افرادی استفاده کند که فتنه‌گر نبوده و در طیف اصلاح‌طلبان تندرو و افراطی قرار ندارند. همچنین روحانی اگر می‌خواهد شعار فراجناحی خود را نیز رعایت کند باید از افرادی استفاده کند که مردم و جریانات سیاسی آنان را دلسوز نظام و رهبری بدانند و اگر وی در انتخاب وزرا غیر از این عمل کند باید پاسخگو باشد.

وی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه کابینه دولت آینده را باید افراد دلسوز به نظام و رهبری تشکیل دهند، گفت: حجت‌الاسلام روحانی باید توجه داشته باشد که اعضای کابینه خود را از افرادی انتخاب کند که متعهد به ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها