امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26067
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، نماینده ویژه سازمان ملل در عراق که در اواخر دوران کاری‌اش قرار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، نماینده ویژه سازمان ملل در عراق که در اواخر دوران کاری‌اش قرار دارد، روز سه‌شنبه به شدت از موارد متعدد نقض حقوق بشر در کمپ محل استقرار اعضای گروهک منافقین انتقاد کرد.

«مارتین کوبلر» خطاب به شورای امنیت سازمان از موارد متعدد شکایات علیه سران گروهک منافقین خبر داد و گفت: یکی از موضوعات نگران‌کننده، موارد نقض حقوق بشر در کمپ «حریه» («لیبرتی») از سوی سران کمپ است. صدها گزارش نظارت روزانه نشان می‌دهد که زندگی و فعالیت‌های اعضای این گروه به شدت تحت کنترل است.

وی افزود: تعداد قابل توجهی از ساکنان این کمپ به ناظران سازمان ملل گزارش داده‌اند که مجاز به ترک کمپ نیستند، نمی‌توانند در روند جابجایی و اسکانی که توسط کمیسیونر ارشد آوارگان سازمان ملل انجام می‌گیرد، شرکت کنند، امکان تماس با اعضای خانواده‌شان خارج از عراق و یا حتی تماس با اعضای خانواده در داخل کمپ را ندارند.

برخی دیگر از ساکنین این کمپ هم گزارش داده‌اند که سران گروهک به آن‌ها اجازه دسترسی به درمان پزشکی را نمی‌دهند. آن‌ها همچنین اعلام کرده‌اند که سران گروهک در برابر هر انتقاد یا مخالفت، اعضای گروه را مورد توهین زبانی یا دیگر انواع آزار و اذیت قرار می‌دهند.

گروهک منافقین به این گزارش واکنش نشان داده و آن را «بی‌پایه» خوانده است. سخنگوی این گروهک همچننی کوبلر را به «دروغگویی» متهم کرده است.

اعضای گروهک منافقین در حال حاضر در کمپ موسوم به «حریه» در عراق به سر می‌برند. دولت عراق بارها خروج این گروهک را خواستار شده، با این حال عدم پذیرش اعضای این گروهک از سوی کشورهای مختلف روند انتقال آن‌ها به کشورهای دیگر را کند کرده است.

ماه گذشته 71 نفر از اعضای این گروهک به آلبانی منتقل شدند. قرار است حدود 150 نفر دیگر آن‌ها نیز به این کشور منتقل شوند. آلمان نیز با پذیرش 100 نفر از اعضای گروهک منافقین موافقت کرده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها