امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۱۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2607
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 148
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار حسین ذوالفقاری، فرمانده مرزبانی ناجا در حاشیه سومین اجلاس مشترک بین ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار حسین ذوالفقاری، فرمانده مرزبانی ناجا در حاشیه سومین اجلاس مشترک بین فرماندهان مرزبانی ایران و عراق گفت: این اجلاس که برای سومین بار برقرار شده است و به صورت ویژه کلانترهای مرزی عراق و ایران در آن نیز حضور داشتند با هدف ارتقای امنیت مرزی دو کشور در تهران برگزار شد.

ذوالفقاری گفت: از مفاد تفاهمنامه‌ای که در این نشست امضا شد می‌توان به همکاری مشترک در خصوص مبارزه با تروریست، قاچاق کالا، قاچاق مشروبات الکلی و سلاح و همچنین برخورد با عابران غیرمجاز مناطق مرزی دو کشور اشاره کرد.

وی گفت: در این توافقات قرار شده کشور عراق واحدهای مرزی خود را در منطقه بیشتر کنند و در منطقه اروندرود قرار شد با توافقات کشوری کلانتری جدیدی در این منطقه از سوی طرفین ایجاد شود تا در این منطقه مشکلات به وجود آمده مرتفع شود.

ذوالفقاری گفت: کاتالوگی از امکانات و تجهیزات کشور ما که تولیدات داخل جمهوری اسلامی است در اختیار مسئولان کشور عراق گذاشته شده و در صورت نیاز ما آمادگی همکاری برای اعطای تجهیزات به مرزبانی عراق را داریم.

وی همچنین گفت: در خصوص آموزش تفاهم شد که طرفین تجارب خود را در خصوص عملیات‌های مرزبانی در اختیار یکدیگر بگذارند و ما از فرماندهان مرزبانی عراق دعوت کردیم تا از مراکز آموزش و دانشگاه مرزبانی در مناطق مرزی دیدار کرده و از تجارب مرزی جمهوری اسلامی ایران مخصوصاً در کنترل مرزهای شرقی کشور استفاده کنند.

سردار ذوالفقاری همچنین گفت: کار تعیین مرز ایران و عراق با علایم زمین‌های مرزی به اتمام رسیده و در این نشست توافق شده که هر دو طرف برای حفظ حریم مرزی و همچنین حفظ تجهیزات و علایم مرزی موجود اقدام کند.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: همچنین در حضور چند تن از زائران ایرانی که به صورت غیرمجاز وارد خاک عراق شده بودند با فرمانده مرزبانی کشور صحبت شد که اگر این افراد جرم دیگری غیر از ورود برای زیارت ندارند (که اکثر آن سهواً بوده است) در خصوص آزادی آنها اقدام شود و اگر اتباع دو طرف در مرز کشور مقابل دستگیر شوند سریعاً به مسئله آنها رسیدگی و به کشور متبوعه تحویل داده شود.

در ادامه نشست، سپهبد العلاوی فرمانده مرزبانی کشور عراق در پاسخ به یکی از خبرنگاران گفت: در مناطق مرزی ایران و عراق تصمیم داریم امکان بیشتری برای اسکان و رفاه حال زائران ایرانی که از طریق زمینی به عتبات عالیات مسافرت می‌کنند ایجاد کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها