امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26070
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، "دمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه گفت که مقامات مسکو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، "دمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه گفت که مقامات مسکو اظهارات طرف آمریکایی در متهم کردن روسیه به دورویی و فریبکاری در رابطه با امکان برقراری تماس نمایندگان سازمان‌های حقوق بشر با "ادوارد اسنودن" مامور سابق سازمان سیا را درک نمی‌کنند. 

پسکوف به خبرنگاران گفت: اگر اسنودن خواستار ملاقات با مدافعین حقوق بشر شده است، مسلما هیچیک از کشورهای جهان، از جمله کشورهای اروپایی نمی‌توانستند چنین درخواستی را رد کنند. در این ملاقات هیچ نماینده‌ای از طرف رسانه‌های گروهی نیز دعوت نشده بود، به همین دلیل ما متوجه نمی‌شویم که اتهام دورویی در اینجا چه معنایی خواهد داشت.

پیش از این وزارت امور خارجه آمریکا ابراز نگرانی کرد که دولت روسیه چرا اجازه داده است تا نمایندگان حقوق بشر با اسنودن ملاقات کنند، برغم اینکه در اظهاراتشان از بی طرفی خود در رابطه با وضعیت اسنودن صحبت می‌کنند.

این مقام کرملین در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران در مورد اینکه واکنش "ولادیمیر پوتین" به درخواست اسنودن برای دریافت پناهندگی سیاسی موقت چه بوده، گفت: رئیس‌جمهور در جریان است، ولی در حال حاضر این سئوال برای ولادیمیر پوتین مطرح نیست. مسئله پناهندگی موقت به رئیس‌جمهور مربوط نمی‌شود و این سرویس مهاجرت فدرال است که این را بر اساس قوانین موجود بررسی خواهد کرد، نه رهبران کشور.

رئیس‌جمهوری روسیه روز دوشنبه گفته بود اسنودن مایل نیست در روسیه بماند و همینکه امکان آن را پیدا کند، از روسیه خارج خواهد شد، ولی وضعیت وی فعلا بسیار نامشخص است.

پوتین یادآور شده بود که آمریکایی‌ها همه کشورها را چنان ترسانده‌اند که هیچ کس حاضر به پذیرفتن اسنودن نیست و بدین ترتیب آنها در حقیقت او را در خاک روسیه به دام کرده‌اند، در حالی که وی در ابتدا تنها بصورت ترانزیت به مسکو پرواز کرده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها