امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26073
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۳
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، پارلمان یونان مصونیت سیاسی «جرج پاپاکنستانتینو» وزیر سابق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، پارلمان یونان مصونیت سیاسی «جرج پاپاکنستانتینو» وزیر سابق دارایی این کشور را لغو کرد. این تصمیم برای تسهیل در روند رسیدگی به اتهامات وزیر سابق دارایی یونان مبنی بر دستکاری لیست کسانی که از پرداخت مالیات فرار کرده‌اند، اتخاذ شده است. جرج پاپاکنستانتیو، در فاصلۀ سال‌های 2009 تا 2011، وزیر دارایی یونان بود.

«زوئه کنستانتوپولو» یکی از نمایندگان حزب چپ «سیریزا» که از حامیان لغو مصونیت وزیر سابق دارایی یونان است، با متهم کردن وی به مخفی کاری گفت: «او این اطلاعات را دستکاری و با مخفی کاری سعی کرده است آنها را برای خود نگه دارد. او با استفاده از جایگاهی که داشته، این اطلاعات را از دولت و همه پنهان کرده است.»

وزیر سابق دارایی یونان متهم است که نام سه نفر از اعضای خانوادۀ خود را از این لیست پاک کرده است. این لیست شامل نام بیش از دوهزار یونانی است که با هدف پرداخت نکردن مالیات، درآمدهای خود را به ثبت نرسانده یا به بانک‌های خارج از کشور منتقل کرده‌اند.

وی این اتهامات را تکذیب کرد و در پارلمان این کشور، خود را بی گناه معرفی کرد.

ماجرا وقتی فاش شد که یک کارمند سابق این بانک لیست دارندگان خارجی حساب‌های بانک «اچ اس بی سی» در سوییس را به مقامات قضایی فرانسه ارائه داد. این لیست به دست «کریستن لاگارد» وزیر وقت اقتصاد و دارایی فرانسه رسید و وی نیز در سال 2010 آن را در اختیار دولت یونان گذاشت.
انتهای‌ پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها