امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26091
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 163
علی فروغی مسئول فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون ...

علی فروغی مسئول فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون ویژگی‌های کابینه دولت روحانی اظهار داشت: طبق سخنان رهبری برای کارگزاران نظام و علی‌الخصوص وزرا داشتن تعهد مهم‌تر از تخصص است و در حقیقت اولین ویژگی‌ آنان باید تعهد باشد. حسن روحانی نیز باید به این نکته توجه کند که بین افراد کارگزاران و همچنین اصلاح‌طلبان افراد غیرمتعهدی حضور دارند که وی نباید از آنان در کابینه استفاده کند.

وی درباره وظایف مجلس در خصوص رای اعتماد به وزرا نیز گفت: مجلس نیز باید اولویت تعهد را برای رای دادن به وزرا در دستور کار خود قرار دهد و به هیچ وجه مسامحه نکند و با رعایت موازین ارزشی و عقلانی عمل کند. چرا که در غیر این صورت امکان آن وجود دارد تا دوباره مشکلات ادوار گذشته پیش بیاید و در این صورت این مجلس است که جایگاه خودش را از دست خواهد داد.

مسئول فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در ادامه تصریح کرد: این خطر برای روحانی وجود دارد که جریان فتنه دولت وی را مصادره کند، وی باید توجه کند تا افراد فتنه‌گر و افراطی در دولت وی نفوذ نکنند. چرا که این افراد بین مردم منفور هستند و 9 دی شاهدی بر این مدعاست.

فروغی با اشاره به اینکه اگر روحانی بخواهد در مسند قدرت بماند، باید اعتدال را سرلوحه کار خود قرار دهد، خاطرنشان کرد: در حقیقت روحانی باید از افراد رادیکالی اصلاح طلب در کابینه‌اش استفاده نکند که بقای او در اجرای این موضوع است.

این فعال دانشجویی با تاکید بر اینکه در اندیشه سیاسی شیعه میانه‌گری وجود ندارد، گفت: ما در اندیشه اسلامی و فضای اندیشه سیاسی شیعه بحثی به نام میانه‌گری نداریم. بدین معنا که یک کاری خوب است و یک کاری بد و ما وسط را بگیریم، در حقیقت معنای اعتدال حق‌گروی است و لذا اعتدال چنین معنا خواهد داد که همه موازین طبق روش عقلانی و اسلامی رعایت شود.

فروغی در پایان سخنان خود با تاکید بر اینکه اعتدال به معنای کناره‌گیری از اصول نیست، اظهار داشت: در واقع هر شعاری با نام اعتدال که به دنبال عدول از اصول باشد، ضد معنای اعتدال خواهد بود. به همین دلیل ما از روحانی توقع داریم چارچوب مشخصی از اعتدال را ارائه دهد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها