امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۶:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26095
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۱
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود و ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی کوچک‌زاده نماینده مردم تهران، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود و علیرضا خسروی نماینده مردم سمنان در مخالفت با کلیات طرح نحوه محاسبه و تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی بانک مرکزی و مصرف سود حاصل از آن مطالب خود را در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مطرح کردند.

مهدی کوچک‌زاده در ابتدای سخنان خود با انتقاد از عدم توجه رئیس مجلس به اجرای قانون در نحوه اداره جلسه علنی گفت: متاسفانه روز گذشته نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را به عهده داشت اجازه اخطار قانون اساسی به نمایندگان نداد.

وی با انتقاد از مطالب مطروحه در برخی رسانه‌ها مبنی بر تخلف و اختلاس 74 هزار میلیاردتومانی گفت: اینکه ما با یکدیگر دعواهای سیاسی داریم دلیل نمی‌شود که همدیگر را به اختلاس و تهمت متهم کنیم.

کوچک‌زاده با بیان اینکه طبق قانون، هزینه حاصل از نوسانات قیمت ارز صرف بدهی‌های دولت می‌تواند شود گفت این کار در دولت آقای خاتمی و آقای هاشمی هم اجرا شده است و اینکه هزینه نوسانات ارزی صرف بدهی‌های دولت شود غیرقانونی نیست.

کوچک‌زاده گفت: مرکز پژوهشها را وقتی سرچ می‌کنیم 218 بار کلمه طرح و 98 بار کلمه اصلاح به کار رفته است و این نشان می‌دهد که ما 50 درصد مصوبات خود را اصلاح می‌کنیم چون به هنگام تصویب دقت لازم را نداریم.

نماینده مردم تهران در پایان با بیان اینکه دعواهای سیاسی کشور را با مشکل مواجه کرده است، گفت:‌ ما نباید با دعواهای سیاسی برای معیشت و اقتصاد کشور مشکل خلق کنیم.

مهرداد لاهوتی نیز در مخالفت با کلیات این طرح گفت:‌ آقای عثمانی گفتند می‌خواهیم جلوی تصمیم غلط را بگیریم در حالی که بنده از ایشان سوال می‌کنم چطور می‌توان جلوی یک تصمیم غلط را با بی‌قانونی گرفت.

وی افزود: در تعیین قیمت ارز مجلس نیز نقش داشته است و دولت طبق نظر مجلس قیمت ارز را تعیین کرده است لذا نباید طوری سخن گفته شود که انصاف رعایت نشود.

نماینده مردم لنگرود همچنین گفت: وقتی ما قانون پول و اعتبار را در کشور داریم و به فرض این قانون اجرا نمی‌شود چرا باید قانون دیگری وضع کنیم؛ قانون راهکارهای مقابله با بی‌قانونی را پیشنهاد کرده و اگر خلافی در قانون صورت می‌گیرد باید طبق قانون برخورد کرد.

علیرضا خسروی نماینده مردم سمنان نیز در مخالفت با کلیات طرح طرح نحوه محاسبه و تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی بانک مرکزی و مصرف سود حاصل از آن تصریح کرد: گرچه بحث 74 هزار میلیارد تومان شور است اما به این شوری که برخی همکاران می‌گویند نیست.

وی افزود: دولت مابه‌التفاوت نرخ ارز را صرف بدهی‌های خود کرده است تا بدهی‌های دولت تسویه شود که این کار اشکالی ندارد.

خسروی  گفت:‌سوال بنده از طراحان این طرح این است که اگر این روش را نادرست می‌دانید چرا آن را حذف نمی‌کند و برای اصلاح روش جدیدی پیشنهاد می‌‌کنید؟ اگر اشکال وارد است باید به روشی که در طرح فعلی مطرح شده نیز وارد باشد.

خسروی در ادامه با بیان اینکه ضرورتی برای تصویب قانون جدید درباره نحوه طرح نحوه محاسبه و تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی بانک مرکزی و مصرف سود حاصل از آن نیست از نمایندگان خواست با کلیات این طرح موافقت نکنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها