امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26104
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 148
مرتضی تمدن در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره پروژه‌های مترو در شهرستان‌های استان تهران اظهارداشت: چند پروژه مهم در بخش مترو در حال مطالعه و ...

مرتضی تمدن در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره پروژه‌های مترو در شهرستان‌های استان تهران اظهارداشت: چند پروژه مهم در بخش مترو در حال مطالعه و اجرا است که یکی از آنها متروی تهران - فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) و شهر جدید پرند است که کارهای اجرایی آن از یکسال گذشته انجام شده است. و

وی با بیان پروژه تهران-فرودگاه امام(ره) و پرند تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد گفت: فرودگاه امام خمینی(ره) و شهر جدید پرند دو نقطه پر تردد جمعیتی است که به شدت به مترو نیاز دارد.

تمدن درباره پروژه متروی تهران به ورامین نیز اظهارداشت: بخشی از این پروژه در سال گذشته عملیات آن تکمیل شده و این خط تا گرمسار ادامه دارد.

استاندار تهران با اشاره به اینکه متروی تهران پاکدشت نیز در آستانه بهره‌برداری قرار دارد افزود: دستگاه اجرایی ساخت پروژه‌های مترو در شهرستان‌های استان تهران، شرکت متروی تهران است تا با هماهنگی متروی تهران این پروژه‌ها نیز به بهره‌برداری برسند.

تمدن با اشاره به اینکه پروژه احداث متروی اسلامشهر مطالعات آن به اتمام رسیده است، گفت: شهرهایی مانند رباط‌کریم، شهریار و اسلامشهر نیز مطالعات ساخت مترو انجام شده و بودجه‌ای نیز اختصاص یافته است.

استاندار تهران با بیان اینکه سیاست دولت در توسعه حمل و نقل عمومی، گسترش شبکه مترو به شهرهای اقماری است، گفت: گسترش مترو با توجه به اینکه اکثر خودروهایی که وارد شهر تهران می‌شوند از دیگر شهرستان‌ها است می‌تواند در کاهش ترافیک و آلودگی هوای شهر تهران تاثیرگذار هستند، باشد.

تمدن یادآور شد: تاکنون دولت برای پروژه‌های متروی شهرستان‌های استان تهران بالغ بر 700 میلیارد ریال اختصاص داده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها