امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26105
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 80
محمد حسن طریقت منفرد در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس درباره برنامه وزارت بهداشت برای گسترش طب سنتی توضیح داد: طب نوین همه نیازهای انسان را ...

محمد حسن طریقت منفرد در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس درباره برنامه وزارت بهداشت برای گسترش طب سنتی توضیح داد: طب نوین همه نیازهای انسان را پاسخ نمی‌دهد به همین علت طب‌های سنتی و بومی کشورها در دنیا جایگاه رفیع خود را بازیافته‌اند.

وی ادامه داد: حتی بعضاً در برخی کشورهای پشرفته که خودشان مبدع و مبتکر طب نوین هستند امروز تا ۹۰ درصد از شیوه‌های طب سنتی و طب مکمل استفاده می‌شود.

وزیر بهداشت گفت: ما هم در کشورمان هم به لحاظ آموزه‌های دینی و هم فرهنگ و پیشنیه غنی تاریخی مان ذخایر عظیمی از سوابق طب سنتی ایرانی و اسلامی داریم.

طریقت منفرد افزود: افراد زیادی در کشور هستند که به طب سنتی مسلط هستند، برنامه ما این است که این افراد را وارد دانشگاههای علوم پزشکی و مراکز آموزشی بکنیم و پزشکان دیگر از آنها روشهای طب سنتی را یاد بگیرند.

وی ادامه داد:‌ این کار چند حسن دارد اول اینکه باعث می‌شود طب سنتی به صورت علمی در کشور گسترش پیدا کند و چون فراگیران این طب خودشان پزشک هستند، از کارهایی که بی‌ضابطه و غیر علمی وارد طب سنتی شده است جلوگیری می‌شود و این کارها به مرور حذف می‌شوند.

وزیر بهداشت گفت: در واقع افرادی که امروز مدعی طب سنتی هستند و اعلام می‌کنند که علم این کار را دارند، مطب و دفترشان وارد دانشگاههای علوم پزشکی می‌شود و دانش خود را به پزشکان دانشگاهی منتقل می‌کنند به این ترتیب هم طب سنتی علمی می‌شود و هم جلوی تخلفات و کارهای بی ضابطه و زواید آن گرفته می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها