امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26115
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، دولت پاکستان انتشار خبر حضور تعداد زیادی از نیروهای طالبان در سوریه را ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، دولت پاکستان انتشار خبر حضور تعداد زیادی از نیروهای طالبان در سوریه را تکذیب کرد و آن را بزرگنمایی رسانه‌ای دانست.

«وحید احمد» سفیر پاکستان در سوریه ابراز داشت: تاکنون دولت سوریه هیچ شکایتی مبنی بر حضور شبه‌نظامیان پاکستانی در این کشور مطرح نکرده است.

وی موضوع پایگاه طالبان در سوریه را تکذیب کرد و افزود:دولت پاکستان با دولت «بشار اسد» همکاری می‌کند و چنانچه شبه‌نظامیان پاکستانی خواسته باشند به سوریه اعزام شوند از ورود آنان به این کشور جلوگیری به عمل می‌آید.

«اعزاز احمد چودری» سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان نیز در مصاحبه با خبرنگاران عنوان کرد: پاکستان نمی‌خواهد شبه نظامیان از این کشور به سایر کشورها رسوخ پیدا کنند.

وی افزود: ما اجازه نمی‌دهیم شبه‌نظامیان پاکستانی در جنگ داخلی سایر کشورها شرکت کنند.

«عمر حمید» سخنگوی وزارت کشور پاکستان نیز با تکذیب خبر حضور شبه نظامیان پاکستانی در سوریه تصریح کرد: ممکن است تعدادی از شبه نظامیان به سوریه رفته باشند اما تعداد آنان آنقدر نیست که رسانه‌ها بزرگنمایی می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه سیاست پاکستان در قبال سوریه مشخص است و تغییری نکرده است، افزود: نیروهای حفاظت مرزی و سازمان اطلاعات وظیفه دارند از حضور تعداد زیاد جنگجویان پاکستانی در هر کشوری به ویژه سوریه جلوگیری کنند.

چندی پیش، «محمد امین» فرمانده برجسته طالبان و هماهنگ‌کننده اعزام شبه‌نظامیان به سوریه در مصاحبه با بی.بی.سی اردو مدعی شد که طالبان از 6 ماه پیش به دنبال ایجاد پایگاه در سوریه بودند و در حال حاضر تعداد زیادی از اعضای طالبان پاکستان به این کشور اعزام شده‌اند.

وی عنوان کرد که نیروهای طالبان در حال بررسی نیاز «دوستان عرب» در سوریه هستند تا بتوانند در نبرد سوریه با آنان همکاری کنند.

محمد امین خاطر نشان کرد: تعداد زیادی از شبه‌نظامیان پاکستانی خواهان اعزام به سوریه هستند اما جنگجویان سوری اعلام کرده‌اند که در حال حاضر نیاز به نیروی انسانی ندارند و دوستان پاکستانی آنان می‌توانند با تأمین تدارکات جنگ به آنان کمک کنند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها