امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26118
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه به نقل از خبرگزاری «آزادگان»، ازبکستان برای کارمندان دولتی رفتن به مراسم افطار در ماه رمضان را ممنوع ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه به نقل از خبرگزاری «آزادگان»، ازبکستان برای کارمندان دولتی رفتن به مراسم افطار در ماه رمضان را ممنوع اعلام کرد.

رسانه‌های ازبکی اعلام کردند که تمام مسئولین کارخانه‌های دولتی شهر «تاشکند» پایتخت ازبکستان رفتن به افطار در ماه رمضان را برای کارمندان خود ممنوع اعلام کرده و هشدار داده‌اند که هر کس از این مسئله سرپیچی کند نام او را در لیست سیاه خدمات امنیتی ملی ازبکستان وارد خواهند کرد.

یکی از کارمندان بانک مردمی شهر تاشکند دستور منع رفتن به مراسم افطاری را تأیید نموده و تأکید کرد: از ما خواسته شده که به مراسم افطاری نرویم و همه پس از اتمام ساعت کاری به خانه‌های خود می‌رویم ضمن این که مسئولان ادارات ساعت خروج کارمندان را به شدت کنترل می‌کنند.

این کارمند بانک در ادامه گفت: این دستور از طرف رئیس بانک مرکزی ازبکستان به تمام کارمندان بانک‌های کشور ابلاغ شده ولی برخی از شهروندان ازبک گفته‌اند که آنان به طور پنهانی در مراسم افطاری‌های دوستان و نزدیکان خویش حضور خواهند داشت.

این مسئله در حالی است که قبل از شروع ماه مبارک رمضان، در بازارهای ازبکستان اقدامی علیه زنان باحجاب آغاز شده و پوشیدن حجاب برای تاجران زن ازبک ممنوع اعلام شد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار