امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26136
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این درام خانوادگی در حالی به نمایش عمومی خود در سینماهای هند خاتمه داد که حدود 192 کرور فروش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این درام خانوادگی در حالی به نمایش عمومی خود در سینماهای هند خاتمه داد که حدود 192 کرور فروش کرد.

با این رقم فروش ،«این جوانی دیوانگی است» در ردیف سومین فیلم پرفروش کل تاریخ سینمای هند نشست. ردیف دوم از آن «یک ببری بود» سلمان خان است.

این اکشن ماجراجویانه سال گذشته میلادی به نمایش عمومی در آمد و 199 کرور فروش کرد. تا به امروز، «3 احمق» عامرخان تنها فیلم 200 کروری سینمای هند است. این کمدی اجتماعی در سال2009 اکران عمومی شد و 202 کرور در سینماهای این کشور آسیایی فروش کرد.
فروش 191 کروری «این جوانی دیوانگی است» در حالی نصیب آن شد که کسی تصور چنین موفقیت عظیمی را برای آن نمی‌کرد. این موفقیت باعث طرح این سؤال شد که آیا فیلم می‌تواند رکورد فروش «3 احمق» را بشکند یا خیر.

سال قبل اکشن ماجراجویانه «یک ببری بود» با بازی سلمان‌خان هم غوغایی در دل سینمای هند به راه انداخت و اهل فن گفتند فروش کلی آن به 200 کرور رسیده و جای «3 احمق» را در جدول پرفروش‌ها اشغال خواهد کرد.

اما فروش کلی این فیلم در حد 198 کرور متوقف شد و سلمان‌خان نتوانست صدرنشینی جدول فروش کلی فیلم‌های تاریخ سینمای هند را از آن خود کند.

به نوشته سایت اینترنتی ایندیا اف ‌ام، تحلیل‌گران اقتصادی سینما در هند بر این باور بودند که کاری را که فیلم سلمان‌خان در سال قبل نتوانست انجام دهد، فیلم رانبیر کاپور امسال انجام خواهد داد.

رانبیر کاپور بازیگر «این جوانی دیوانگی است»سال قبل هم فیلم بسیار پرفروش «برفی!»را روی پرده سینماهای هند داشت. این فیلم که نامزد رسمی کشور هند برای رقابت‌های اسکار بهترین فیلم خارجی شد، بیش از 100 کرور در جدول گیشه نمایش سینماهای هند فروش کرد و لقب اولین فیلم 100 کروری کاپور را گرفت.

برای صنعت سینمای هند، یک فروش 100 کروری (حدود 20 میلیون دلار) حکم یک فروش بسیار زیاد و رویایی را دارد. به فیلم‌هایی که موفق به چنین فروش بالایی بشوند، لقب «بلاک‌ باستر» داده می‌شود.

«این جوانی دیوانگی است» قصه چند دانشجو و دنیای رویایی و آرمانی آت ها در هند معاصر را به تصویر کشیده است.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها