امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26141
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۰
تعداد بازدید: 87
حسین توکلی مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: دفترچه ...

حسین توکلی مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2) آزمون سراسری سال 92 حاوی شرایط و ضوابط دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در سال تحصیلی 93-92 از روز سه‌شنبه 15 مردادماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

وی افزود: این دفترچه شامل نحوه انتخاب رشته و  کدرشته‌محل‌‌های تحصیلی هر یک از گروه‌های آموزشی و اصلی‌ترین سند انتخاب رشته و گزینش دانشجو است.

مشاور ارشد رئیس سازمان سنجش آموزش کشور همچنین خاطرنشان کرد: دفترچه راهنمای هر یک از گروه‌های آزمایشی پنج‌گانه شامل گروه‌های علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان‌‌های خارجی است که دفترچه هر یک از این گروه‌ها به صورت جداگانه تهیه شده و هر کدام به صورت مجزا منحصرا بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌‌گیرد.

توکلی تاکید کرد: تا سال گذشته دفترچه‌ها با تعداد 3 مورد برای گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و  علوم انسانی بود که همه این دفترچه‌ها با کد رشته محل‌های گروه‌های هنر و زبان‌‌های خارجی منتشر می‌شد.

وی افزود: این دفترچه‌ها مانند سایر دفترچه‌های راهنمای دوره‌های دکتری نیمه متمرکز، کارشناسی ارشد ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کاردانی به منظور حذف کاغذ و استفاده از امکانات الکترونیک و در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک چاپ و تکثیر نخواهد شد و داوطلبان برای مشاهده دفترچه‌ها می‌توانند منحصرا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها