امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2616
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 153
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمحمد فیاض به تحقق اهداف تعیین شده این سازمان در حوزه کمپوست در سال گذشته اشاره کرد و افزود ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمحمد فیاض به تحقق اهداف تعیین شده این سازمان در حوزه کمپوست در سال گذشته اشاره کرد و افزود : در ابتدای سال91خروج کمپوست از مجتمع آرادکوه به میزان 50هزار تن هدف گذاری شده بود که با پیش بینی ها به مرز 55800 تن رسید.

وی  همچنین به افتتاح خط پالایش 240تنی در فروردین ماه سال جاری اشاره واضافه کرد : با شروع کار این خط ، ظرفیت اسمی پالایش کمپوست در مجتمع آرادکوه به 1720تن  در روز رسیده است که این میزان 8.5 برابر ظرفیت تولید در سال89 بوده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند درادامه با بیان اینکه  کود کمپوست مناسب ترین گزینه برای تامین مواد ارگانیک خاک کشاورزی است افزود : این کودها می‌تواند سرانه برداشت در هر هکتار زمین را به میزان قابل توجهی افزایش داده و در عین حال محصول کشاورزی سالم‌تر و ارزان‌تری را نیز تولید نمایند .

وی درادامه به نبود شرایط رقابتی یکسان بین کودهای شیمیایی و کمپوست اشاره و خاطرنشان کرد : صنعت کمپوست ظرفیت های فراوانی برای جذب  و سرمایه گذاری بخش خصوصی دارد به شرط آنکه شرایط رقابتی یکسان بین کودهای شیمیایی و کمپوست ایجاد شود یا حداقل پرداخت یارانه به کودهای شیمیایی وارداتی را متوقف نمایند.

فیاض همچنین از افتتاح دو واحد گرانول سازی 50 و100 تنی و یک خط پالایش 50تنی طی ماههای آتی خبر داد و در پایان تصریح کرد : با توجه به اینکه بهبود وضعیت کیفی و کمی کمپوست را از برنامه های اصلی این سازمان در سال 92 است تلاش می­کنیم با مشارکت بخش خصوصی درکنار افزایش ظرفیت پالایش ، غنی سازی ،گرانوله سازی وارائه در بسته بندی های جدید نیز انجام گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها