امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۶:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26174
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 138
روشنک مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: گاهی پیش می‌آید که بیماران قادر به باز کردن و بستن انگشتان دست نیستند و اظهار ...

روشنک مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: گاهی پیش می‌آید که بیماران قادر به باز کردن و بستن انگشتان دست نیستند و اظهار می‌کنند که درد دارند. انگشت دستشان خشک است و ناگهان انگشت با حرکت ناگهانی باز می‌شود که ما به این بیماری اصطلاحاً انگشت ماشه‌ای می‌گوییم.

جراح دست افزود: این بیماری ناشی از التهاب بافت اطراف تاندون‌های انگشت دست است چرا که تاندون‌های انگشتان دست برای انجام کار درست از زیربافت‌هایی به صورت تونل رد می‌شوند حال اگر به هر دلیلی در بافت اطراف تاندون، التهاب ایجاد شود باعث ضخیم شدگی می‌شود.

رئیس کمیته آموزش فدراسیون پزشکی - ورزشی آسیا تصریح کرد: این ضخیم شدگی مانع از حرکت راحت تاندون می‌شود و به عبارتی تاندون به راحتی داخل این تونل نشده و هر بار که تاندون حرکت کامل انجام دهد انگشت به صورت ماشه‌ای باز می‌شود.

این متخصص ارتوپدی ادامه داد: در هر صورت التهاب تاندون می‌تواند به علت ضربه، کار زیاد، استفاده غلط از انگشتان، بیماری‌های التهابی و ... ایجاد شود.

جراح دست تصریح کرد: لازم است افراد نسبت به اصلاح التهاب و برجستگی تاندون و در مواردی باز کردن مسیر تاندون به پزشک متخصص مراجعه کند تا اقدام لازم انجام شود.

مرادی ادامه داد: درمان این بیماری به صورت دارودرمانی، خوراکی یا تزریقی و جراحی انجام‌پذیر است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها