امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26178
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 82
کبری خزعلی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: منشور حقوق و مسئولیت‌های زنان به‌عنوان سند مادر در بین اسناد دیگر آمده است و تمام اسنادی که هم اکنون ...

کبری خزعلی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: منشور حقوق و مسئولیت‌های زنان به‌عنوان سند مادر در بین اسناد دیگر آمده است و تمام اسنادی که هم اکنون ستاد ملی زن و خانواده تصویب کرده‌ است و اقداماتی را که انجام می‌دهد بر اساس منشور حقوق و مسئولیت‌های زنان در جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: اما اینکه بگوییم خود این سند به صورت مجزا اجرایی می‌شود اینگونه نیست به عنوان سند مادر به آن استناد می‌کنند و بر اساس آن برنامه‌ریزی می‌کنند برنامه‌ریزی‌هایی که هم اکنون انجام می‌شود مانند تدوین 14 سندی که در حوزه زنان در مرکز امور زنان و خانواده تدوین شده است نیز بر اساس و با تکیه بر این سند تدوین شده است.

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان خاطرنشان کرد: بعد از برنامه‌ریزی‌ها، استراتژی راهبردی و مراحل اجرایی شدن آنها نیز از با استناد به این سند اجرایی می‌شود و الان تمام سیاست‌های مرتبط با این سند به  مرحله برنامه عملی، راهبرد، اقدام و تخصیص بودجه رسیده است و در مرحله‌ای قرار دارند که زمان بهره‌برداری از آنها فرا رسیده است.

خزعلی ادامه داد: ما هم‌اکنون منتظر هستیم تا این برنامه‌ها توسط مجلس به دستورالعمل اجرایی تبدیل و برای اجرا ابلاغ شود.

به گزارش فارس، شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه 546 مورخ 31 شهریور 1383 به پیشنهاد شورای فرهنگی و اجتماعی زنان منشور حقوق و مسئولیت های زنان در نظام جمهوری اسلامی ایران را تصویب کرد.

منشور حقوق و مسئولیت های زنان در نظام جمهوری اسلامی ایران با الهام از شریعت جامع اسلام و نظام حقوقی آن و با تکیه بر شناخت و ایمان به خداوند متعال و با هدف تبیین نظام مند حقوق و مسئولیت‌های زنان در عرصه‌های حقوق فردی، اجتماعی و خانوادگی تدوین گردیده است.

این منشور اهتمام بر تبیین حقوق و تکالیف زنان در اسلام داشته و مبتنی بر قانون اساسی ، اندیشه های والای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب و با بهره گیری از سند چشم انداز 20 ساله و سیاست‌های کلی نظام و با لحاظ قوانین موجود و خلأها و کاستی‌های آن و به منظور تحقق عدالت و انصاف در جامعه زنان مسلمان است.

این منشور با دیدی جامع و فراگیر تنظیم شده لذا مشتمل بر حقوق و تکالیف امضایی، تأسیسی و حقوق حمایتی و نیز حقوق مشترک بین همه انسان‌ها است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها