امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26184
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 57
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری ریانووستی، «جی کارنی» سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید تصریح کرد که واشنگتن بر درخواست خود از مسکو برای اخراج «ادوارد ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری ریانووستی، «جی کارنی» سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید تصریح کرد که واشنگتن بر درخواست خود از مسکو برای اخراج «ادوارد اسنودن»، مأمور 29 ساله سابق «سیا» و پیمانکار سازمان امنیت ملی آمریکا، و استرداد وی به آمریکا تأکید مجدد دارد.

وی تصریح کرد: موضع ما در خصوص این موضوع همچون قبل است و بسیار واضح است و ما بر این باوریم که توجیه قانونی زیادی برای بازگرداندن اسنودن به آمریکا وجود دارد.

کارنی ادامه داد: این مسئله باید روشن شود که وقتی ما با فرضیات یا مباحثاتی درباره این ایده روبرو هستیم که اسنودن به نوعی تحت تعقیب است، بدانیم که وی یک شهروند آمریکایی است که اتهاماتی به وی وارد شده است و طبق نظام قانون ما، اسنودن باید تمامی فرایندهای مقرر برای محاکمه را در آمریکا طی کند و باید برای محاکمه به آمریکا بازگردد.

سخنگوی کاخ سفید تصریح کرد که اسنودن یک فعال حقوق بشر و یک مخالف نیست که به دنبال محافظت از خود در مقابل پیگرد سیاسی باشد.

وی ادامه داد که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه است که در نهایت درباره سرنوشت اسنودن در روسیه تصمیم‌گیری می‌کند و آمریکا امیدوار است که با این کشور همکاری کند و اسنودن را از مسکو اخراج و به واشنگتن استرداد کند.

«ادوارد اسنودن» حدود یک ماه پیش به هنگ‌کنگ سفر کرد و در مصاحبه با روزنامه انگلیسی «گاردین» از برنامه جاسوسی آمریکا تحت عنوان «پریسم» پرده برداشت.

این برنامه به اف بی آی و سازمان امنیت ملی آمریکا اجازه می‌داد تا از تماس‌های تلفنی و ارتباطات اینترنتی شهروندان آمریکایی و شهروندان کشورهای دیگر جاسوسی کند.

افشای این اطلاعات خشم مقامات آمریکایی را برانگیخت و همچنین واکنش مقامات کشورهای اروپایی که طبق گزارشات اسنودن، نهادهای امنیتی آمریکا از آنها جاسوسی کرده را به همراه داشت.

اسنودن پس از آنکه برای کشورهای زیادی درخواست پناهندگی فرستاد، در نهایت توانست در مسکو پناهنده شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها