امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26188
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  شبکه خبری «دویچه‌وله»، هزاران یونانی روز گذشته بار دیگر در اعتراض به سیاست‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  شبکه خبری «دویچه‌وله»، هزاران یونانی روز گذشته بار دیگر در اعتراض به سیاست‌های ریاضتی تظاهرات کردند.

این تظاهرات در آستانه جلسه امروز پارلمان یونان که با هدف بررسی قوانین ریاضتی در پارلمان برگزار می‌شود.

پلیس اعلام کرد که دست‌کم 16 هزار تن در آتن برای رسیدن به پارلمان تظاهرات کردند و 7 هزار تن نیز در «تسالونیکی» دومین شهر بزرگ یونان به خیابان‌ها ریختند.

معترضان در اطراف پارلمان یونان در اعتراض به سیاست‌های ریاضتی پارلمان اروپا، کمیسیون اروپا و صندوق‌بین‌المللی پول  شعار می‌دادند: «قربانی بیشتری نمی‌خواهیم» و بنرهایی را تکان می‌دادند که روی آنها نوشته شده بود: «تروئیکا را به آتش بکشید!»

این در حالی است که کارکنان خدمات عمومی بخش خصوصی و دولتی اعم از کارکنان بخش حمل‌ونقل، جمع‌آوری زباله، پروازهای داخلی، خدمات بانکی و بیمارستانی نیز از روز گذشته اعتصاب کرده‌اند. خبرنگاران نیز به مدت 4 ساعت کار را تعطیل کردند.

کارکنان بخش عمومی که تاکنون چندین بار حقوقشان کاهش داشته است، اکنون در معرض کاهش فرصت‌های شغلی قرار دارند.

یونان امروز درباره برنامه‌های «آنتونیس ساماراس» نخست‌وزیر یونان درباره تعدیل 15 هزار فرصت شغلی در بخش عمومی در سال 2014 تصمیم‌گیری خواهد کرد.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها