امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2619
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 173
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تنگستان، احمد جعفری‌نسب پیش از ظهر امروز در بازدید از پارک نخلستان اظهار داشت: با توجه به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تنگستان، احمد جعفری‌نسب پیش از ظهر امروز در بازدید از پارک نخلستان اظهار داشت: با توجه به اینکه عملیات اجرایی این پارک سال‎هاست آغاز شده و تاکنون به بهره برداری نرسیده است، باید هر چه سریعتر نسبت به ساماندهی این پارک برای بهره‎برداری اقدام شود.

وی خطاب به پیمانکار این پارک افزود: با توجه به اینکه مدت زیادی است عملیات اجرایی این پارک آغاز شده و امکان استفاده از پارک وجود ندارد هر چه سریع‌تر باید سنگ فرش و برق کشی این مکان انجام شود تا مردم شهر بتواند از فضای این پارک استفاده کنند.

جعفری‌نسب ادامه داد: زیرسازی‎های مورد نیاز در این پارک انجام گرفته از جمله ساخت چشمه‎های بهداشتی و اتاق نگهبانی است و می‎طلبد سریع‌تر مشکلات موجود برطرف گردد.

فرماندار تنگستان با بیان اینکه از شروع این پروژه تاکنون بیش از  یک میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده  شده، گفت: این پروژه  نیاز مردم این شهرستان و شهر اهرم است و باید ظرف دو ماه آینده به بهره‎‌برداری برسد.

جعفری‌نسب با اشاره به مشکلات موجود در بخش کشاورزی گفت: برای جبران کمبود آب در بخش کشاورزی شهر اهرم یک حلقه چاه نیمه عمیق با اعتبار 15 میلیون تومان احداث شده که در اردبیهشت ماه سال جاری افتتاح و مورد بهره‎برداری قرار خواهد گرفت که امیدواریم تا حدودی بتواند کمبود آب در بخش کشاورزی شهر اهرم برطرف کند.

وی ادامه داد: دستگاه‎های اجرایی ذیربط در حوزه بخش کشاورزی ضمن آگاهی دادن به کشاورزان مبنی بر استفاده از  آبیاری قطره‎ای در بخش کشاورزی، کشاورزان را به صرفه جویی در منابع آب دعوت کنند.

فرماندار تنگستان افزود: حرکت به سمت استفاده از روش‎های نوین آبیاری و تغییر الگوی کشت از اهمیت به سزایی برخوردار است و جهاد کشاورزی به عنوان متولی این امر باید با اطلاع رسانی کافی کشاورزان را به سمت آبیاری نوین تشویق کند.

وی یادآور شد: با توجه به خشکسالی‌های اخیر، افت سطح آب‌های زیرزمینی و خشک شدن بسیاری از چشمه‌ها تعدادی افراد سودجو اقدام به حفر چاه غیرمجاز دستی می‌کنند که نیاز به برخورد قضایی با این افراد است.

جعفری‌نسب با بیان اینکه بعضی افراد با رها کردن نخاله‌ های ساختمانی در رودخانه باهوش مسیر آب را مسدود کرده و ممکن است در آینده خساراتی متوجه شهر در هنگام بارندگی شود، تصریح کرد: به منظور جلوگیری از ریختن نخاله در سطح رودخانه باهوش باید شهرداری اهرم جایگاهی برای ریختن نخاله‌های ساختمانی جانمایی کند و ضمن هدایت نخاله‎های ساختمانی به جایگاه مشخص شده با افرادی که نخاله در سطح رودخانه باهوش رها می‎کنند با همکاری نیروی انتظامی برخورد قانونی صورت گیرد.
انتهای پیام/66007/و30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها