امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26192
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 67
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از هفته آمریکایی نامه تایم، بیش از 6 هزار نفر جنگجوی خارجی از حدود 50 کشور جهان در جنگ ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از هفته آمریکایی نامه تایم، بیش از 6 هزار نفر جنگجوی خارجی از حدود 50 کشور جهان در جنگ داخلی سوریه حضور دارند و علیه بشار اسد می‌جنگند. بیشتر شبه نظامیان خارجی از کشورهای بهار عربی نظیر تونس، مصر، لیبی هستند. بخشی از آنها از کشورهای عراق، سومالی، اردن، ترکیه و یمن هستند و تعداد کمی نیز از جمهوریهای سابق شوروی حضور دارند. 

تایم نوشت: برآوردهای شگفت انگیز نشان می‌دهد که استرالیا در حال حاضر بیشترین شبه نظامی را در سوریه در میان کشورهای توسعه یافته دارد.

گفته می‌شود حدود 120 جنگجو از فرانسه و 100 بریتانیایی در سوریه حضور دارند اما براساس آمارهای «دیوید اروین» مدیرکل سازمان اطلاعات و امنیت استرالیا(ASIO) حداقل 200 شبه نظامی استرالیایی در سوریه حضور دارند.

تایم نوشت: این آمار در کل کم به نظر می‌رسد اما به سرعت در حال افزایش است و از اول سال 2013 دوبرابر شده است.

براساس این گزارش، تعداد مسلمانانی که در بریتانیا و فرانسه وجود دارند به نسبت 500 هزار مسلمانی که در استرالیا زندگی می‌کنند بسیار بیشتر است اما از همین تعداد معدود مسلمانان در استرالیا تعدادی به سوریه رفتند و علیه رژیم بشار اسد می‌جنگند.

در ماه فوریه «توماس هگ هامر» کارشناس امور تروریسم در نروژ گزارشی منتشر کرد که نشان می‌داد از هر 9 شبه نظامی غربی که در کنار شورشیان تندروی سوریه می‌جنگند یک نفر قربانی طرح‌های تروریستی می‌شود و به خانه باز می‌گردد.

شواهد نشان می‌دهد که حدود 100 استرالیایی در سوریه و در گروه‌های جبهه النصره و شاخه نظامی القاعده می‌جنگند و به همین دلیل است که دولت کانبرا در این زمینه هشدار داده است.

این درحالیست که که به نوشته هفته نامه تایم، آمارهای سازمان اطلاعات و امنیت استرالیا ممکن است بسیار محتاطانه باشد.

«جمال داود» یک مهاجر اردنی که کاندیدای حضور در مجلس محلی در «نیو ساوت ولز» استرالیا بود می‌گوید: تعداد جنگجویان استرالیایی که در سوریه می‌جنگند بسیار بیشتر از چند صد نفر هستند.

وی گفت: بسیاری از اطرافیان من برای جنگ به سوریه رفته‌اند و من خودم هم مبلمان منزل را فروخته‌ام تا بتوانم به سوریه بروم.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها