امروز : پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 29
۱۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26204
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «داروهای ساده در طب سنتی هند» شامل معرفی درمان‌های ساده و کم هزینه بر اساس مواد طبیعی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «داروهای ساده در طب سنتی هند» شامل معرفی درمان‌های ساده و کم هزینه بر اساس مواد طبیعی اعم از گیاهی، حیوانی و معدنی است که در 11 فصل تدوین و منتشر شده است.

این کتاب که توسط گروهی از دستیاران دوره پی اچ دی داروسازی سنتی ترجمه و تذییل و با اطلاعات سودمندی تکمیل شده، به منظور دسترسی عموم مردم به درمان‌های ساده و کم هزینه توسط حکیم عبدالحمید رییس موسسه همدرد هند نوشته شده است.

پیشینیان دانشمند بزرگ ما برای یاری رساندن به بیمارانی که توان مالی مراجعه به طبیب نداشتند و یا در محل زندگی آنان طبیبی نبود، در کنار آثار علمی و تخصصی خود، به نوشتن کتاب هایی به زبان ساده و کاربردی برای مردم عادی می پرداختند، مانند زکریای رازی(م 313 قمری) که کتاب من لایحضره الطبیب یا طب الفقراء و نیز کتاب برء الساعه(طب اورژانس) را تالیف کرد و یا ابن جزار قیروانی(م 400 قمری) که کتاب طب الفقراء و المساکین را نگاشت. داروهای ساده در طب سنتی هند نیز در ادامه همین سنت نیکو شکل گرفته است.

این کتاب که با مقدمه دکتر محمد مهدی اصفهانی سرپرست مرکز تحقیقات علوم قرآن و حدیث و طب منتشر شده، بیست و هشتمین مجلد از دستاوردهای تلاش دست اندرکاران طرح چند مرکزی احیای میراث مکتوب طب سنتی ایران است و به وسیله  محبوبه بزرگی، معصومه مبلی، زهرا معماریانی، شکوه سادات حامدی و هاجر پاک ترجمه شده است.

کتاب داروهای ساده در طب سنتی هند، به همت انتشارات المعی در 300 صفحه و بهای 110 هزار ریال منشر شده است و علاقه مندان می توانند برای تهیه این کتاب به مرکز پژوهشی میراث مکتوب مراجعه کنند. 

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار