امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26207
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 56
محسن هجری، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «تونا»، بیان داشت: هم‌اکنون بر روی طرح رمانی با ...

محسن هجری، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «تونا»، بیان داشت: هم‌اکنون بر روی طرح رمانی با عنوان «ناهید» کار می‌کنم که مضمون این رمان به ماجراهای قرن هفتم همزمان با حضور مغولان در ایران اختصاص دارد.

وی اضافه کرد: در رمان «ناهید» به اتفاقاتی که به وسیله گروه خواجه نصیر الدین طوسی، گروه منجمین، ستاره‌شناسان و ریاضی‌دانان در ایران اتفاق افتاده است، پرداخته‌ام، همچنین در این کتاب به افتتاح رصد خانه مراغه و اتفاقات علمی که در قرن هفتم افتاد که در نوع خودش پدیده‌ای کم‌نظیری در تاریخ ایران است، خواهم پرداخت.

هجری ادامه داد: رمان «ناهید» در چارچوب پروژه «رمان نوجوان امروز» از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر و روانه بازار نشر می‌شود.

وی با بیان اینکه نگارش این رمان حدود یک سال به طول خواهد انجامید، بیان کرد: رمان «ناهید» با حداقل 150 و حداکثر 200 صفحه به چاپ خواهد رسید چراکه در نگارش این کتاب تلاش دارم تا حوصله نوجوان را مدنظر قرار دهم.

بر اساس این گزارش، از محسن هجری تاکنون آثاری نظیر «آتشی به لطافت بنفشه‌ها»، «آخرین موج»، «ایستاده بر خاک»، «یک سبد خاطره»، «طلوع آن ستاره»، «پدر خاک»، «فصل چیدن»، «سربداران»، «داستان فکر ایرانی»، «چشم عقاب»، «درآمدی بر بیداری مردم»، «در پرتو مشروطه‌خواهی»، «تبلیغ دینی برای کودکان و نوجوانان (پژوهش)»، «تحقیق چیست؟ محقق کیست؟» و «اقلیم هشتم» منتشر و روانه بازار نشر شده است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها