امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۲۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26209
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 160
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برنامه‌سازان برتر برنامه‌های انتخاباتی روز گذشته تجلیل شدند. **دارابی:رسانه ملی تبلیغات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برنامه‌سازان برتر برنامه‌های انتخاباتی روز گذشته تجلیل شدند.

**دارابی:رسانه ملی تبلیغات پر زرق و برق انتخابات را به حاشیه‌ راند

بنا بر این گزارش، معاون سیما با تاکید بر اینکه رسانه ملی با برنامه‌ریزی حرفه‌ای و هدفمند تبلیغات پر زرق و برق در انتخابات ریاست جمهوری را به حاشیه راند، گفت: فقط در روز انتخابات قریب به 10 هزار نفر در کل کشور درگیر برنامه‌های انتخاباتی رسانه ملی بودند. 

وی ادامه داد: طبیعتاً آنچه که برای همه ما، هم ذخیره آخرت است و هم بسیار خوشحال کننده تقدیر به سزایی است که رهبر معظم انقلاب از رسانه ملی داشتند و بار دیگر کارنامه رسانه ملی را مورد تائید قرار دادند و این بزرگ ترین افتخار برای رسانه ملی است.

دارابی با بیان اینکه انتخابات 92 حساسیت ها و اهمیت خاص خودش را داشت، تصریح کرد: عزم و تلاش رسانه ملی بر این بود که با برنامه های جدید  مشارکت و حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رای را دنبال کند تا حماسه سیاسی مد نظر رهبر معظم انقلاب رقم بخورد.

وی افزود: از سوی دیگر موضوع رقابت با شبکه های ماهواره‌ای را پیش رو داشتیم تا هم بتوانیم برنامه های آنها را خنثی و هم در این زمینه روشنگری کنیم.

معاون سیما در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر این که طبق نظرسنجی‌ها بیش از 85 درصد مردم رسانه ملی را در انتخابات 92 بی‌طرف دانستند، یادآور شد رسانه ملی باید تلاش می‌کرد که با افزایش کمی و کیفی برنامه‌های انتخاباتی، فضای شادی، نشاط و امید را در رسانه حفظ کند؛ باید می‌توانستیم در کنار برنامه‌های معمولی که وجود داشت، به گونه‌ای مدیریت کنیم که برنامه‌های صدا و سیما طراوت خودش را حفظ و فضای ویژه‌ای را برای برنامه های انتخاباتی فراهم کند.

دارابی همچنین خاطرنشان کرد از سوی دیگر، با مناظره هایی روبرو بودیم که باید بر پایه اخلاق، قانون و برنامه می بود تا قدرت تمیز به مردم بدهد، بر اساس نظرسنجی بیش از 65 میلیون نفر از مردم مناظره های انتخاباتی را مشاهده کردند که این رکورد بزرگی بود.

وی گفت: رسانه ملی از زمستان 91 برنامه انتخاباتی خودش را آغاز کرد و این برنامه ها با شیب ملایمی تدوین شدند، ما در کنار انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شوراها را هم در پیش داشتیم که باید به آن هم توجه می کردیم.

معاون سیما در ادامه سخنانش با یادآوری این که در معاونت سیما می‌بایست برنامه‌ها را به گونه‌ای طراحی می‌کردیم که هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی ارتقاء یابند، خاطرنشان کرد: رسانه ملی با برنامه‌ریزی حرفه‌ای، هنرمندانه و هدفمند تبلیغات پر زرق و برق در انتخابات ریاست جمهوری را به حاشیه راند و نشان داد که باید مردم به انتخاب درستی برسند.

به گفته وی، در کنار این برنامه‌ها، برنامه دیگری که امسال در رسانه ملی و به طور مشخص در سیما پخش شد، برگزاری گفت‌وگوها با حضور نمایندگان کاندیداها در بخش‌های مختلف بود که حجم قابل توجه‌ای به برنامه‌های انتخاباتی اضافه کرد.

معاون سیما ادامه داد از ساعت 18 تا 24 هر شب یک شبکه مجازی انتخابات در تلویزیون طراحی کرده بودیم که در همه شبکه‌ها، هر ساعتی مردم قادر بودند برنامه‌های انتخاباتی را مشاهده کنند.

علی دارابی همچنین گفت یکی از موضوعات مهم در مسئله انتخابات این بود که همکاری بایسته ای میان رسانه ملی و نهادهای مختلف مانند وزارت کشور و هیات‌های اجرایی و ... ، در بهترین سطح وجود داشت و دنبال می‌شد.

وی تاکید کرد ما تلاش کردیم عدالت را به معنای واقعی اجرا کنیم از عدالت در نگاه‌ها و فرصت‌هایی که باید به نامزدها داده می‌شد تا عدالت در نگاه دوربین‌ها یا به عبارتی عدالت تصویری. 

علی دارابی در بخش پایانی سخنانش با بیان اینکه تلاش کردیم بسیاری از برنامه های گفتگو محورمان را با رویکرد انتخاباتی دنبال کنیم، به ذکر مثالی در این زمینه پرداخت و گفت سعی کردیم برنامه هایی مانند پایش، دیروز، امروز و فردا و ثریا در ماه‌های منتهی به انتخابات، جهت‌گیری‌های انتخاباتی پیدا کنند.

معاون سیما در خاتمه تاکید کرد: فقط در روز انتخابات یعنی 24 خرداد ماه بیش از 2 هزار نفر در معاونت سیما درگیر برنامه‌های انتخاباتی بودند و در کل کشور هم قریب به 10 هزار نفر درگیر برنامه‌های انتخاباتی بودند تا حضور حماسی مردم را از قاب تلویزیون انعکاس دهند.

حجت الاسلام و المسلیمن گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم تکریم از دست اندرکاران و برنامه‌سازان برتر برنامه‌های انتخاباتی سیما از تلاش کارکنان این رسانه در خلق حماسه سیاسی قدردانی کرد.
 
**گلپایگانی: رسانه ملی در توجیه و هدایت مردم کاری کارستان کرد

 همچنین در این مراسم رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به نقش صداوسیما در برگزاری انتخاباتی با شکوه خطاب به حاضران گفت: در توجیه و هدایت مردم در انتخابات اخیر ، کاری کارستان کردید که شایسته قدردانی است.

وی با تاکید بر حضور مداوم سیما و صدای جمهوری اسلامی در خانه‌های مردم اضافه کرد: شما در تمامی لحظات و عرصه های زندگی مردم حضور دارید و همین حضور مداوم هدایت جامعه را به دستان شما سپرده شده است.

حجت الاسلام و المسلمین گلپایگانی در ادامه با اشاره به قطع شبکه‌های مختلف صداوسیما توسط استکبار جهانی اضافه کرد: نباید چنین مسایلی باعث دلسردی شما گردد ، چرا که دست زدن به چنین کاری نشانه ضعف دشمنان و حقانیت شماست. مردم در اقصی نقاط دنیا منتظر شنیدنی پیام شما هستند.

وی بیداری اسلامی را منتج از انقلاب اسلامی ایران دانست و افزود: با توجه به چنین حرکت‌هایی دشمنان اسلام به فکر ایجاد شکاف میان مسلمانان افتادند به طوری که اکنون ملاحظه  می‌کنید، در کشورهای بزرگ اسلامی نظیر مصر و سوریه دو دستگی ایجاد کرده‌اند و مردم را به جان یکدیگر انداخته‌اند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری بزرگ‌ترین دغدغه‌ آمریکا را حفاظت از اسرائیل در منطقه خواند و اضافه کرد: با همین هدف خط نخست مقاومت کشورهای اسلامی در برابر اسرائیل یعنی سوریه مورد تعدی قرار گرفته است و متاسفانه تعدادی از کشورهای منطقه متوجه این قضیه نیستند.

حجت الاسلام و المسلمین گلپایگانی در ادامه سخنان خود به فجایع اخیر تروریست‌های سوریه در زمینه نبش قبر صحابی پیامبر اسلام (ص) و شکافتن سینه سرباز سوری اشاره کرد و افزود : اکنون در مصر نیز شاهد درگیری مردم با یکدیگر و قرار گرفتن ارتش در مقابل مردم هستیم. اینها نقشه های شوم استکبار در برابر اسلام است که امیدواریم خداوند نیرنگشان را به خود آنها بازگرداند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در پایان سخنان خود با اشاره به ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن همگان را به اخلاص، تزکیه نفس ، قرائت قرآن و مناجات توصیه کرد.

این مراسم 25 تیر ماه در سالن رضوان مرکز بسیج صداوسیما برگزار شد.

هیات داوران در بیانیه‌ای ضمن قدردانی از همه دست‌اندرکاران حوزه ستادی سازمان از همکاران معاونت توسعه و فناوری رسانه و اداری مالی قدردانی کرد.
 
**اسامی برگزیدگان این دوره عبارتند از:

حسین گودرزی رئیس مرکز پژوهش‌های اسلامی مرکز صدا و سیمای قم؛ به دلیل تشکیل تیم پژوهشی و تحقیقاتی.

سید تقی سهرابی؛ مدیر کل روابط‌ عمومی رسانه ملی؛ به دلیل ارتباط موثر و مطلوب با رسانه‌ها و ایجاد هماهنگی و ارتباط و پذیرش کاندیداها و نمایندگان آنها در شبکه‌ها و هماهنگی برای اطلاع رسانی مطلوب.

حمیدرضا روانبخش مدیر کل حفاظت فیزیکی سازمان، به دلیل هماهنگی و پذیرش مهمانان و ایجاد شرایط مطلوب حراست.

احمد خرسند مدیرکل خدمات پشتیبانی، به دلیل پشتیبانی تیم‌های برنامه‌ساز.

همچنین برگزیدگان برتر برنامه‌های انتخاباتی به تفکیک شبکه‌ها عبارتند از:

**شبکه یک سیما:

برنامه ترکیبی پایش؛ تهیه کننده، مجری و مدیر گروه ؛ محسن تربیت دوست؛ مرتضی حیدری و سید امیر سیاح.

فیلم تلویزیونی «صندلی چهار ساله»؛ تهیه‌کننده و کارگردان، محمد یاوری و محسن توکلی.

مستند «سراج»؛ تهیه کننده و مدیر گروه؛ حسین سبطی و حبیب ا... والی نژاد.

مجید بهرامی تهیه‌کننده برنامه گزارشی «پلاک یک».

مدیر کل پخش شبکه یک سیما؛ رضا مصداقی بهار.
 
**شبکه دو سیما:

برنامه گفت‌وگو محور «فرش قرمز»، تهیه‌کننده و مدیرگروه، پیام ابراهیم‌پور و مهدی آذرمکان.

تهیه کننده موسیقی تصویر برنامه «لشگر توفیق» محمدحسین خوش بیان.
 
**شبکه سه سیما:

تهیه کننده، مجری و مدیر گروه برنامه «عشق من ایران من»، علی زاهدی، یوسف جمشیدی، احسان شیعه(پخش شبکه) و محمدرضا حسینیان.

تهیه‌کننده، مجری و مدیرگروه برنامه گفت‌وگو محور «دیروز، امروز فردا»، محمد صراف، محمدحسین رنجبران و سید فضل الله شریعت پناهی.

تهیه‌کننده و مدیر گروه مستند «منطقه آزاد»، مصطفی پورحامدی و سید فضل الله شریعت پناهی.

تهیه کننده، مجری و مدیر گروه برنامه مناظره «رخصت»، مهدی هاشمی، جواد خیابانی و حسین آقا زمانی.

احسان شیعه مدیر پخش شبکه سه در روز انتخابات.
 
**شبکه تهران سیما:

تهیه‌کننده، مدیر گروه برنامه ترکیبی «تهران 20»، حسن میربهاء و ناصر کریمان و مجریان برنامه مازیار ناظمی و بهروز تشکر.

مجید هاشمی فرا، مدیر پخش شبکه تهران در روز انتخابات.
 
**مرکز پویانمایی صبا:

تهیه‌کننده و کارگردان و طراح وله‌های انتخاباتی امیرحسن سحرخیز و وحید عطایی.
مرکز فرهنگی هنری اوج؛

خردمند تهیه‌کننده برنامه وله «اثر انگشت».

در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین گلپایگانی رئیس‌دفتر مقام معظم رهبری، دکتر عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان، حسن تقدس نژاد معاون اداری مالی صدا و سیما و علی دارابی معاون سیمای جمهوری اسلامی حضور داشتند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها