امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۷:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2621
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 227
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم رونمایی از مجموعه کتاب‌های «سبک زندگی توحیدی و موفقیت‌های الهی» تالیف حجت‌الاسلام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم رونمایی از مجموعه کتاب‌های «سبک زندگی توحیدی و موفقیت‌های الهی» تالیف حجت‌الاسلام محمدتقی فعالی با حضور حجج اسلام سیدمهدی تقوی رئیس سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور، ابراهیم کلانتری رئیس دانشگاه معارف و قرآن دانشگاه تهران، امروز سوم اردیبهشت‌ماه در محل سازمان فعالیت‌های قرآن دانشگاهیان کشور برگزار شد.

در این مراسم، دو جلد از مجموعه هفت جلدی «سبک زندگی توحیدی و موفقیت‌های الهی» با موضوع «آرامش» و «خودباوری» رونمایی شد.

حجت‌الاسلام فعالی در ابتدای سخنان خود با اشاره به پیشینه مطالعاتی‌اش درباره سبک زندگی گفت: تخصص اصلی و عمده من فلسفه و عرفان‌های تطبیقی بوده و هست اما همیشه از بزرگان و علمای دین از گذشته تا کنون آموخته‌ام که گوشه چشمی به نیاز جامعه داشته باشم. چرا که متفکر تا زمانی زنده است که نیازسنجی کند و نوشته‌ها و سخنانش پاسخگوی نیاز عصر حال و آینده باشد.

وی اظهار داشت: از سال 74 تا 76 که بحث ایمان دینی و نگرش‌های مختلف ایمان‌گرایی مطرح شد و مشخص شد که مباحثی که در این حوزه مطرح می‌شود معارض اندیشه‌های قرآنی است و برخی روشنفکران آن را در مجله «کیان» طرح کردند. با رصد اینگونه مباحث دو کتاب را در این زمینه نوشتم.

مؤلف کتاب «سبک زندگی توحیدی و موفقیت‌های الهی» عنوان کرد: در سال 81 با پدیده جدیدی مواجه شدم. یک روز در دست پسرم کتابی دیدم که نظر مرا به خود جلب کرد و او گفت که معلم دینی‌اش این کتاب را داده و گفته است که کتاب بسیار خوبی است. این کتاب چیزی نبود جز یکی از آثار«باگوان شری راجینش» معروف به «اشو». از آن زمان، کار جدی خود را در حوزه عرفان‌های کاذب شروع کردم و به مطالعه همه مقالات و کتاب‌هایی پرداختم که در این زمینه به فارسی و به زبان‌های خارجی نوشته شده بود. پس از مطالعه صدها کتاب در این زمینه، کتابی در حوزه جنبش‌های نوظهور دینی نوشتم.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت سبک زندگی، رفتار، احساسات درونی و تفکر را سه بخش مورد بحث در سبک زندگی برشمرد و گفت: سبک زندگی جدید آمده است تا به تمام ابعاد بشریت معاصر مدل ارائه کند که از نوع دکمه بستن تا راه رفتن تا تفکر را در بر می‌گیرد.

حجت‌الاسلام فعالی با تأکید بر وجود آیات و روایات اسلامی در حوزه سبک زندگی تصریح کرد: از سال 87 که به موضوع سبک زندگی پرداخته‌ام متوجه شدم که آینده کشور ما وابستگی شدیدی به سبک زندگی دارد و یکی از سوژه‌های سبک زندگی بحث مدیریت باورها و مدیریت درون است. برای همین کار، نگارش یک دوره هفت جلدی در سبک زندگی توحیدی را آغاز کردم و امیدوارم تا پایان سال این مجموعه منتشر شود.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها