امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26217
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 163
 اسحاق صلاحی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره روند فعالیت‌اش در دولت ...

 اسحاق صلاحی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره روند فعالیت‌اش در دولت آتی، بیان داشت: ما آماده‌ایم اگر تقدیر بر این باشد که در این مسند امور بمانیم، ادامه خدمت خواهیم داد و با همان انرژی گذشته و یا بیشتر با همکاران کتابخانه ملی این مسیر را طی خواهیم کرد.

* هیچگاه به دنبال مسئولیت نرفتم و نخواهم رفت

وی اضافه کرد: اگر تقدیر بر این شد که در سنگر خدمت کنیم -چون به تعبیر مقام معظم رهبری ما مسئولیت را فرصت می‌دانیم- محل خدمت هر کجا باشد، به خدمت خواهیم  پرداخت، هیچگاه به دنبال مسئولیت نرفتیم و نخواهیم رفت و اگر تقدیر بر این شد که در کتابخانه ملی بمانیم در خدمت مردم خواهیم بود.

صلاحی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اگر دولت آینده ریاست کتابخانه ملی را به شخص دیگری واگذار کرد، شما در چه بخشی مشغول به کار خواهید شد، بیان کرد: مشکلی در این راستا وجود ندارد و جای دیگری آماده است اما باید گفت که در حال حاضر در این کتابخانه مشغول به کار هستیم و از صبح زود تا نیمه شب هم کار می‌کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا دوباره به تدریس در دانشگاه امام حسین (ع) خواهید پرداخت، عنوان کرد: بحث‌های آموزشی و کارهای پژوهشی روال عادی زندگی یک استاد دانشگاه است یعنی اساتید دانشگاه هر کجا رفته و به سمتی منصوب شوند، کار تدریس را رها نخواهد کرد به همین منظور الان هم به تدریس می‌پردازم.

* نگارش کتابی با موضوع «آینده نگاری»

صلاحی درباره تازه‌ترین اثر در دست نگارش خود، افزود: مشغول نگارش کتابی با موضوع آینده‌نگاری هستم که در آن به یکی از حوزه‌های جمهوری اسلامی ایران پرداخته‌ام که اکنون هم به دلایلی تمایلی به توضیح بیشتر ندارم.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا هنوز مصوبه و برنامه‌‌ اجرا نشده‌ای در کتابخانه ملی وجود دارد، گفت: کار دنیا تمام شدنی نیست اما در کل کتابخانه ملی به تازگی به تدوین استراتژیک پرداخته است و از اجرای آن نیز 2 سال می‌گذرد و تقریباً یازده سال از این برنامه باقی مانده است که امیدواریم یا خودمان این کار را انجام خواهیم داد و یا به مسئولان آتی ارائه خواهیم داد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها