امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2622
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 149
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دوره‌های آموزشی کارگزاران فرهنگی حج و عمره از سوی مدیریت آموزش بعثه مقام معظم رهبری از هفتم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دوره‌های آموزشی کارگزاران فرهنگی حج و عمره از سوی مدیریت آموزش بعثه مقام معظم رهبری از هفتم اردیبهشت برگزار می‌شود.

دوره ضمن خدمت حج برای روحانیون، معین و معینه ها، دوره آموزش مداحان و روحانیون عتبات و دوره آموزش مسئولان فرهنگی برای کسانی که مراحل جذب را گذرانده و در دوره‌های آموزشی ثبت نام کرده‌اند از 7 اردیبهشت برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان جهت اطلاعات بیشتر می‌توانند در مورد برنامه کلاس های حضوری با مناطق خود تماس بگیرند.

همچنین مسئولان فرهنگی می‌توانند با مراجعه به سامانه http://farhangomre.irدر خصوص برنامه‌های آموزش اطلاعات لازم را کسب کنند.

بر اساس این گزارش، "مسئول فرهنگی "عنوانی برای عده ای دیگر از خادمان فرهنگی و تبلیغی زائران حرمین شریفین است.

این خادمان، بیشتر از سه کاروان را تحت پوشش فعالیت‌ها و خدمات خود دارند. این عده آموزش‌های بیشتری را به جهت حوزه وسیع‌تر وظایف خود دیده‌اند و نیروی بعثه مقام معظم رهبری نیز دانسته می‌شوند و در طول دوره خدمت خود ، در نقش معاون فرهنگی مدیر ثابت ایرانی هتل به ایفای نقش می پردازند.

تعیین اوقات حضور روحانی کاروان‌ها در سراسر هتل‌ها برای پاسخ‌گویی به سؤالات زائران با هماهنگی روحانی، تشکیل شورای فرهنگی هتل بطور منظم و تنظیم و ارسال صورت جلسه آن به بعثه برای تصمیم‌گیری‌های بعدی با مشارکت مدیر ثابت هتل به عنوان رئیس جلسه، رابط و یا مسئول فرهنگی به عنوان دبیر جلسه و روحانی و مدیر راهنما به عنوان اعضای شورا و نیز هماهنگی جهت برگزاری برنامه‌های ابلاغی از سوی امور فرهنگی بعثه مانند محافل و مجالس و مراسم دینی از جمله هم خوانی دعاهای کمیل و ندبه ، محفل انس و معرفت و جلسات ویژه بانوان زائر، از جمله اولین محورهای وظایف رابطین و مسئولین فرهنگی هتل‌ها است .

انجام امور فرهنگی و نظارت بر تبلیغات کاروان‌ها، راه اندازی کتابخانه و ارائه کتاب به زائران مراجعه کننده، برگزاری دعای پرفیض کمیل و ندبه، برگزاری مراسم استقبال و وداع زائران و برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری و اعتقادی بخشی دیگر از وظایف رابطین و مسئولان فرهنگی هتل‌های محل اقامت زائران ایرانی است که به عنوان یک دستور العمل سازمانی همانند آن نیز در مکه مکرمه اعمال می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها