امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2625
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 169
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ابوالفضل اقبالی در نشست خبری همایش «مادری و زن تراز انقلاب اسلامی»که امروز برگزار شد،گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ابوالفضل اقبالی در نشست خبری همایش «مادری و زن تراز انقلاب اسلامی»که امروز برگزار شد،گفت: قرار است سلسله همایش‌هایی درباره زن تراز انقلاب اسلامی برگزار شود که نخستین آن همایش «مادری و زن تراز انقلاب اسلامی» است و هدف از برگزاری این همایش‌ها، جریان‌سازی و گفتمان‌سازی درباره موضوع "زن و خانواده" است.

وی ادامه داد: در سیستم مدیریتی کشور طرح کاملی درباره موضوع "زن و خانواده" وجود ندارد، به همین دلیل سیاست‌گذاری‌های انجام شده از این بی‌برنامگی تاثیر گرفته‌اند.

دبیر همایش مادری و زن تراز انقلاب اسلامی هدف از برگزاری این همایش‌ها را "رسیدن به الگوی کامل و جامعی از زن تراز انقلاب اسلامی" دانست و گفت: ما تعریفی از زن مسلمان ایرانی داریم، چنین زنی ابعاد شخصیتی دارد که در حال حاضر به طور کامل تبیین نشده است و ما در صدد فراهم‌سازی زمینه‌ای برای تبیین این ابعاد هستیم، به گونه‌ای که الگوی ارائه شده با الگوهای مطرح شده از طیف روشن‌فکری و فمنیسم مقابله کند.

اقبالی افزود: همایش «مادری و زن تراز انقلاب اسلامی» را مرکز راهبردی جبهه فکری انقلاب اسلامی با همفکری مرکز مطالعات زن و خانواده حوزه علمیه خواهران قم برگزار می‌کند و تاکنون حدود 363 مقاله را از طریق ایمیل و سایت دریافت کرده‌ایم، البته مقالاتی از طریق پست به دست ما رسیده است که طبق اعلام قبلی به آنها ترتیب اثر داده نخواهد شد.

وی اظهار داشت: 154 مقاله تأیید شده‌اند که چکیده آنها در کتاب "چکیده مقالات" و مشروح آنها در قالب لوح فشرده روز همایش ارائه می‌شود. همچنین حدود 25 مقاله نیز به عنوان مقالات برتر انتخاب شده‌اند که در کتاب "مجموعه مقالات همایش" طی دو ماه آینده به چاپ می‌رسد و روانه بازار می‌شود.

دبیر همایش «مادری و زن تراز انقلاب اسلامی» با اشاره به سلسله همایش‌های برگزار شده با موضوعات مرتبط با محورهای همایش، گفت: این همایش‌ها در مکان جبهه فکری انقلاب اسلامی در دانشگاه‌ها برگزار شد و نتیجه راهبردی این نشست‌ها در قالب ویژه‌نامه یا کتاب منتشر می‌شود و در اختیار مجموعه مدیریتی نظام جمهوری اسلامی قرار می‌گیرد.

وی افزود: 15 مصاحبه نیز با استادان حوزه و دانشگاه درباره "زن و خانواده" انجام شده که این مصاحبه‌ها نیز منتشر می‌شوند. علاوه بر آن ویژه‌نامه 150 صفحه‌ای به قلم بیشتر نخبگان حوزه زن و خانواده را منتشر می‌کنیم که روز همایش به شرکت‌کنندگان ارائه می‌شود.

اقبالی با اشاره به طراحی نرم‌افزار "مادری"، اظهار کرد: این نرم‌افزار چند رسانه‌ای در قالب متن، عکس و فایل کتاب و برنامه‌های سخنرانی روز همایش به شرکت‌کنندگان ارائه می‌شود. علاوه بر آن سایت "مادری" به آدرس www.madari.ir افتتاح می‌شود که پس از برگزاری همایش به عنوان سایت "سبک زندگی مادران انقلاب اسلامی" ادامه کار می‌دهد که این سایت هم از جنبه خبری برخوردار است و هم جنبه تحلیلی و توصیفی.

وی افزود: روز همایش کارگاه مادری با عنوان "مهارت‌های مادری" از سوی دکتر همیز برگزار می‌شود. علاوه بر آن نمایشگاه کتاب با موضوع "زن و خانواده" نیز در محل برگزاری همایش برپا می‌شود.

دبیر همایش مادری و زن تراز انقلاب اسلامی در پاسخ به پرسش ایسنا در زمینه ترتیب برگزاری سلسله همایش‌های "زن تراز انقلاب اسلامی"، اظهار کرد: قرار است این همایش‌ها را به صورت سالانه برگزار کنیم و اختتامیه همه آنها همزمان با روز زن انجام شود. البته موضوع همایش‌های بعدی هنوز مشخص نشده است.

اقبالی درباره علت اختصاص نخستین همایش «زن تراز انقلاب اسلامی» با موضوع "مادری"، گفت: بر اساس تحلیل‌ ما، انقلاب اسلامی گامی به سوی تمدن‌سازی است. در این شرایط ارزش‌ها و عقاید یک نسل مطرح است که برای تبدیل شدن آن به تمدن، باید از یک نسل به نسل دیگر این ارزش‌ها منتقل شود. در این شرایط بحث تعلیم و تربیت نسل‌های بعدی مطرح است.

اقبالی در پایان افزود: تعلیم و تربیت از سوی نظام آموزشی و خانواده انجام می‌شود و کارکرد تربیتی خانواده بر نقش مادر استوار است. بنابراین مادران نقش زیادی در تمدن‌سازی دارند، به همین علت نخستین همایش «زن تراز انقلاب اسلامی» را به مادران اختصاص داده‌ایم.
انتهای پیام /
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها