امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26265
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه در تفسیر حادثه اخیر ممانعت از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه در تفسیر حادثه اخیر ممانعت از پرواز هواپیمای شخصی "اوو مورالس" رئیس‌جمهوری بولیوی از حریم هوایی برخی کشورهای اروپایی، ابراز عقیده کرد که این موضوع به انتقادات صورت گرفته از طرف رهبر بولیوی نسبت به سیاست‌های آمریکا مربوط می‌شود.

پوتین امروز در جمع خبرنگاران گفت: فعالیت‌ها در جهت دفاع از حقوق بشر برای کسانی که به این امر می‌پرازند، دارای بهایی هم هست که آنها باید بپذیرند. البته زمانی که چنین فعالیت‌های تحت لوای دولت آمریکا انجام شود، حتی با حمایت مالی و سیاسی و اطلاعاتی آنها همراه است و فعالیتی نسبتا بدون دردسر است، ولی اگر این فعالیت با انتقاد از سیاست‌های خود دولت آمریکا صورت بگیرد، مسلما پیچیده‌تر می‌شود، برای مثال حادثه ای که برای هواپیمای مورالس در اروپا رخ داد، دقیقا گویای این مسئله است.

در اوایل ماه جولای برخی کشورهای اروپایی اجازه نداده بودند تا هواپیمای مورالس که از نشست سران کشورهای صادرکننده گاز در مسکو به بولیوی باز می‌گشت، از حریم هوایی آنها عبور کند که به همین دلیل هواپیمای وی مجبور به فرود در فرودگاه وین شد. علت این مسئله هشدار در مورد امکان حضور"ادوارد اسنودن" مامور سابق سازمان سیا که آمریکا وی را متهم به افشای اطلاعات محرمانه امنیتی نموده، در هواپیمای رئیس‌جمهوری بولیوی عنوان شد. اقدام کشورهای اروپایی بشدت از سوی رهبران کشورهای آمریکای لاتین مورد انتقاد قرار گرفت.

دولت‌های ایتالیا و پرتغال روز سه شنبه با ارسال یاداشتی برای دولت بولیوی، حادثه رخ داده برای رئیس‌جمهوری مورالس را توضیح داده و بخاطر این مسئله عذرخواهی کردند. پیش از این نیز فرانسه به دلیل ممانعت از پرواز هواپیمای مورالس در آسمان این کشور نزد ملت بولیوی عذرخواهی کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها