امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26268
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 114
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، 19 سازمان حقوقی آمریکا روز سه‌شنبه، شکایتی را علیه سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) به دلیل جاسوسی از تماس‌های ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، 19 سازمان حقوقی آمریکا روز سه‌شنبه، شکایتی را علیه سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) به دلیل جاسوسی از تماس‌های تلفنی شهروندان آمریکایی تنظیم کردند.

این شکایت علیه سازمان امنیت ملی آمریکا در یک دادگاه فدرال در کالیفرنیا توسط بنیاد مرز الکترونیک از طرف سازمان‌های حقوقی آمریکا مطرح شد.

این 19 گروه حقوقی آمریکا که در متن شکایت خود به وزارت دادگستری آمریکا و پلیس اف بی آی و مقامات دولتی آمریکا اشاره کرده بودند به نقض حقوق قانونی خود اشاره کردند.

بر اساس این گزارش، علاوه بر بنیاد مرز الکترونیک، آنهایی که علیه سازمان امنیت ملی آمریکا شکایت کردند، شامل، گروه‌های حقوق بشری همچون دیده‌بان حقوق بشر و صلح سبز و همچنین گروه‌های مذهبی، حامیان حقوق سلاح و آنهایی که حامی قوانین مواد مخدر هستند، می‌شوند.

متن شکایت این گروه‌ها به جمع‌آوری غیرتبعیض‌آمیز و ذخیره اطلاعات تماس میلیون‌ها شهروند آمریکایی اشاره دارد و اعلام کرده‌اند که برنامه جاسوسی سازمان امنیت ملی آمریکا تحت عنوان «پریسم» غیرقانونی است و افرادی که اطلاعات آنها به صورت مخفیانه جمع‌آوری شده است، هیچ‌‌گونه مورد مشکوکی نداشتند.

جاسوسی نهادهای امنیتی آمریکا از تماس‌های شهروندان آمریکایی و همچنین شهروندان کشورهای دیگر، واکنش‌‌های بسیاری را در آمریکا و کشورهای دیگری به همراه داشته است و به روابط آمریکا و اتحادیه اروپا و دیگر همپیمانان این کشور خدشه وارد کرده است.

بر اساس این گزارش، اتحادیه آزادی‌های مدنی ماه گذشته میلادی علیه این برنامه جاسوسی آمریکا اقامه دعوی کردند.

ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق سازمان امنیت ملی آمریکا ماه گذشته میلادی، اطلاعاتی را درباره برنامه جاسوسی آمریکا در اختیار روزنامه‌ها قرار داد و هم‌اکنون در بخش ترانزیت فرودگاه مسکو است و درخواست پناهندگی برای روسیه فرستاده است.

کاخ سفید از مسکو خواسته است اسنودن را اخراج و به آمریکا استرداد کند تا در دادگاه فدرال او را محاکمه کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها