امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۴:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26274
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 71
به گزارش فارس، روزنامه الاخبار لبنان اعلام کرد که برخی کشورهای اتحادیه اروپا به دنبال شکست در ایجاد اجماع در میان کشورهای این اتحادیه برای قرار دادن ...

به گزارش فارس، روزنامه الاخبار لبنان اعلام کرد که برخی کشورهای اتحادیه اروپا به دنبال شکست در ایجاد اجماع در میان کشورهای این اتحادیه برای قرار دادن حزب‌الله لبنان در لیست ترور خود بررسی این موضوع را تا اکتبر آینده به تعویق انداخته اند.

پیش از این نیز اتحادیه اروپا سعی کرده بود موضوع درج نام شاخه نظامی حزب الله لبنان در فهرست سازمان‌های تروریستی را تصویب کند که در انجام آن ناکام مانده بود.

پیشتر گفته می‌شد احتمال دارد اتحادیه این موضوع را در نشست ماهانه وزرای امور خارجه کشورهای عضو در 22 ژوئیه آتی بررسی کند، اما بار دیگر این نشست به تعویق افتاده است.

برای درج نام حزب الله در لیست سازمان‌های تروریستی همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید هم نظر و موافق باشند. در همین راستا انگلیس ماه مه گذشته از همتایان اروپایی خود خواسته بود با بهانه اینکه حزب الله در درگیری‌های سوریه حضور دارد، این حزب را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار دهند.

یک مقام دیپلماتیک اتحادیه اروپا گفت: بدیهی است که باید در مورد این مساله اجماع و توافق نظر وجود داشته باشد چرا که هنوز کشورهایی مانند اتریش، چک، ایرلند، مالت و اسلواکی با این دلیل که حزب الله رکن مهمی است و تاثیر گسترده‌ای هم دارد و این تصمیم اتحادیه اروپا منجر به بی‌ثباتی لبنان و چه بسا حمله به نیروهای سازمان ملل در جنوب این کشور می‌شود در این رابطه موضوع محافظه کارانه خود را حفظ کرده‌اند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها