امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26276
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 186
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری جهینه نیوز، یک منبع آگاه سوری اعلام کرد که یک گروه سلفی به نام «مراتب» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری جهینه نیوز، یک منبع آگاه سوری اعلام کرد که یک گروه سلفی به نام «مراتب» مسئولیت به خدمت گرفتن عناصر جهادی از کشور ترکمنستان و دیگر جمهوری‌های اتحاد شوروی سابق و ارسال آنها به شمال سوریه برای پیوستن به صفوف گروه‌های مسلح در این منطقه را برعهده دارد.

این منبع در ادامه افزود: روز گذشته نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، ده‌ها نفر از این عناصر سلفی را دستگیر کنند که در میان آنها فردی به نام «روشان أساقف» به چشم می‌خورد.

وی ادامه داد: «روشان أساقف» از ماه‌ها پیش به همراه همسر و پنج فرزندش تحت عنوان «جهاد» وارد سوریه شده و توسط گروه «مراتب» پس از قانع کردنش مبنی بر اینکه اسلام و مسلمانان در معرض ظلم و ستم نظام سوریه قرار دارند، برای پیوستن به صفوف گروه‌های مسلح سلفی آموزش نظامی دیده است.

بر اساس اعتراف‌های روشان اساقف، وی از منطقه «هاتای» ترکیه و با کمک یک گروه ترک که در امر وارد کردن عناصر مسلح از خاک ترکیه به شمال حلب تبحر داشتند، به همراه یک تروریست مسلح ترکمنستانی دیگر به نام «یاتریک بابالیف» (31 ساله) وارد شهرک «عندان» در ریف حلب شد.

اساقف در ادامه اعترافات خود می‌گوید که بابالیف کارشناس بمب و بمبگذاری بود و از آنها خواسته شد میان پیوستن به گروه تروریستی موسوم به «لواء أحرار الشام» و گروه تروریستی موسوم به «کتیبة المهاجرین» یکی را انتخاب کنند که ما گروه «کتیبة المهاجرین» را انتخاب کردیم و با امیر آن که یک چچنی بود و در بسیاری از حملات گروه‌های مسلح به زندان مرکزی حلب شرکت کرده بود، بیعت کردیم.

این منبع سوری گفت: نیروهای ارتش سوریه بر فیلم‌هایی از روشان اساقف دست یافته‌اند که نشان می‌دهد، وی در حال آموزش نحوه استفاده از کلاشینکف به فرزند کوچک خود و همچنین بمبگذاری یک خودرو جهت استفاده از آن در یک عملیات انتحاری است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها