امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۰۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2628
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 155
مسعود امینی در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: یکی از مشکلاتی که ما در حوزه ازدواج داریم این است که سمن‌های تخصصی در حوزه ازدواج و خانواده نداریم ...

مسعود امینی در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: یکی از مشکلاتی که ما در حوزه ازدواج داریم این است که سمن‌های تخصصی در حوزه ازدواج و خانواده نداریم و اگر هم داریم کیفیت قابل قبولی ندارند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات ازدواج در جامعه ما نبود مراکز مشاوره و یا جدی نگرفتن مراکز مشاوره و فراگیر نبودن آن در سطح کشور است و هم اکنون آمادگی آن را داریم تا در دورترین نقاط کشور اگر متقاضی وجود داشته باشد این مراکز راه‌اندازی شود.

مدیر دفتر تعالی ازدواج وزارت ورزش تصریح کرد: مطمئن هستیم این مراکز تا حداقل 30 درصد در کاهش آمار طلاق در کشور مؤثر خواهند بود و قطعا در جهت شناخت واقعی‌تر و جدی‌تر جوانان برای ازدواج با یکدیگر حرکت خواهند کرد.

امینی خاطرنشان ساخت: یکی از نکات دیگر از این است که خانم‌ها در جامعه ما علی رغم اینکه هیچ منعی وجود ندارد نمی‌توانند به خواستگاری بروند اما علی القاعده این سامانه باعث می‌شود که خانم‌ها و خانواده‌های آبرودار با اعتماد به این سامانه ثبت نام کنند و قدرت انتخاب داشته باشند و این مراکز مشاوره هم انجام وظیفه می‌کنند.

وی تصریح کرد: در جلسه‌ای که با رئیس سازمان روانشناسی و مشاوره کشور داشتیم این موضوع مطرح شد که پس از انجام کار کارشناسی به این نتیجه رسیدیم کمترین مشکل را در سطح مراکز 20 گانه مشاوره خانواده و ازدواج سازمان ملی جوانان سابق داشتیم، کمترین شکایات صورت گرفته و پرکارترین مراکز بودند که یکی از دلایل آن توجه به نکات علمی،دقیق و سلامت اجتماعی اشخاص بوده است.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها