امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26280
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 51
علی‌رضا واسعی، دبیر هیأت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

علی‌رضا واسعی، دبیر هیأت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود یک سال از توقف فعالیت‌ این کرسی‌ها می‌گذرد، گفت: آقای دکتر مخبر دزفولی یکی از روزهای تابستان سال گذشته با بنده تماس گرفت و گفت که فعلاً کرسی‌ها متوقف باشد تا ما دستور ادامه کار را به زودی اعلام کنیم.

وی با بیان اینکه اکنون یک سال از این ماجرا می‌گذرد، ادامه داد: پس از بیان این موضوع، 12 کارمند دبیرخانه را با وجه اندکی بازخرید کردند و ساختمانی که در رهن این نهاد بود، گرفته شد.

دبیر هیأت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره یادآور شد: 200 عضو هیأت علمی برجسته و پانزده دانشگاه و پژوهشگاه به کرسی‌های نظریه‌پردازی متصل بودند و ما در کرسی‌های نظریه‌پردازی بیش از بیست رشته علوم انسانی را پیگیر بودیم و 21 رشته نیز کرسی مشخص داشتند.

واسعی تأکید کرد: کرسی‌های نظریه‌پردازی حدود یک دهه در دانشگاه‌ها فعال بود و جایگاه خود را پیدا کرده بود، تا جایی که در آیین‌نامه ارتقاء اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها نیز رسماً قید شده بود، اما اکنون به سادگی متوقف ‌شده است.

به گزارش فارس، مقام معظم رهبری بارها بر کرسی‌های نظریه‌‌پردازی و آزاد اندیشی پر رونق تأکید داشته‌اند و در همین راستا، «هیأت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره» در بهمن‌ماه 1382 با فرمان معظم‌له تأسیس شد. مأموریت اصلی و وظیفه اساسی این هیئت ـ‌که ‌زیرمجموعه شورای عالی انقلاب فرهنگی محسوب می‌شود‌ـ سیاست‌گذاری کلان متناسب با فعالیت‌های تعریفی و برنامه‌ریزی‌های کلان برای دستیابی به علوم انسانی بومی تعریف شده است.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها