امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26282
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، این روزها در جهان اسلام با آغاز بهار قرآن مسابقات قرآن در حال برگزاری است اما در سرزمین وحی یعنی عربستان دولت این کشور ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، این روزها در جهان اسلام با آغاز بهار قرآن مسابقات قرآن در حال برگزاری است اما در سرزمین وحی یعنی عربستان دولت این کشور در راستای فعالیت‌های به اصطلاح قرآنی خود تصمیم گرفته است جایزه بهترین خادم قرآن را به پادشاه بحرین اعطا کند.

روزنامه عکاظ چاپ ریاض در شماره امروز خود با اعلام برگزاری جایزه بهترین‌های قرآنی برای ششمین سال توسط «هیئت جهانی حفظ قرآن کریم» و با حمایت ملک عبدالله پادشاه این کشور، نوشت: در میان 9 رشته این جایزه بهترین خادم قرآن «ملک حمد بن عیسی آل‌خلیفه» انتخاب شده است.

اعلام این خبر در حالی است که پادشاه بحرین در چند سال اخیر و در سرکوب انقلاب مردمی این کشور بارها موجبات توهین به قرآن و مساجد را ایجاد کرده است.

تخریب بیش از 30 مسجد و توهین‌های مکرر به قرآن کریم توسط مزدوران پادشاه بحرین از جمله این اقدامات بوده است که برخی عکس‌ها و فیلم‌ها از این توهین‌ها را در زیر می‌توانید ببینید.
به آتش کشیدن قرآن در جریان تخریب مساجد


 

 
به آتش کشیدن صندوق‌های مخصوص جمع‌آوری «اسماء الحسنی» و «آیات قرآن» در منامه


 

 همچنین یکی از آخرین توهین‌های مزدوران پادشاه بحرین به قرآن به نیمه اسفندماه گذشته برمی‌گردد که در جریان برگزاری مسابقه قرآنی «ذکر حکیم» که سالانه به صورت گسترده در این کشور برگزار می‌شود مزدوران رژیم آل‌خلیفه به سوی هیئت السنابس محل برگزاری این مسابقات حمله کرده و گازهای سمی به سوی آن پرتاب کردند.

این در حالی است که رژیم آل‌سعود علت این انتخاب خود را چاپ قرآن توسط دولت بحرین، حمایت از چند مسابقه قرآنی، ایجاد اداره امورقرآنی در وزارت اوقاف بحرین و ایجاد شبکه تلویزیونی و رادیویی در سال‌های 1433 و 1403 هجری قمری عنوان کرده است.

بنابر این گزارش، «هیئت جهانی حفظ قرآن کریم» همچنین در بخش‌های بهترین دانشکده قرآنی، بهترین جمعیت قرآنی، بهترین موسسه قرآنی، بهترین مسابقه قرآنی، بهترین معلم قرآن، بزرگترین قاری، بهترین پژوهش قرآنی، بهترین برنامه قرآنی و بهترین پایگاه اینترنتی قرآنی جوایزی اهدا می کند.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها