امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۵:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26289
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، مراسم بزرگداشت استاد فرهاد ناظرزاده کرمانی نویسنده، پژوهشگر و مدرس تئاتر روز شنبه 29 تیرماه ساعت 21 در سالن شماره یک ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، مراسم بزرگداشت استاد فرهاد ناظرزاده کرمانی نویسنده، پژوهشگر و مدرس تئاتر روز شنبه 29 تیرماه ساعت 21 در سالن شماره یک تماشاخانه ایرانشهر برگزار می‌شود.

در این مراسم ضمن رونمایی از کتاب «نمایشگان» که شامل مجموعه مقالات استاد ناظر زاده کرمانی در حوزه‌های مختلف هنرهای نمایشی است، قرار است به پاس فعالیت‌های وی در حوزه ادبیات نمایشی و تدریس تئاتر در دانشگاه نام فرهاد ناظرزاده کرمانی بر روی سالن شماره یک تماشاخانه ایرانشهر گذاشته شود.

پیش این نیز دیگر سالن تماشاخانه ایرانشهر طی مراسمی به نام استاد «حمید سمندریان» شده بود.

به گزارش فارس، ناظر زاده کرمانی درسال 1326 در تهران متولد شد و با تحصیل در رشته تخصصی هنرهای نمایشی، مدرک کارشناسی خود را در رشته‌های ادبیات نمایشی از دانشکده هنرهای دراماتیک تهران و علوم اجتماعی از دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران کسب کرد.

وی برای ادامه تحصیل به فرانسه رفت و مدرک دکترای رشته هنرهای ارتباطی – نمایشی را از دانشگاه آمریکا اخذ نمود.

این استاد دانشگاه عضو هیئت علمی گروه هنرهای نمایشی دانشکده‌ی هنرهای زیبا دانشگاه تهران در سال 1363، استاد ممتاز دانشگاه تهران در سال 1371 است و در تأسیس دانشگاه هنر و راه‌اندازی گروه هنرهای نمایشی و نیز تهیه برنامه آموزشی برای دوره کارشناسی ارشد دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه‌های و مؤسسات آموزش عالی همکاری داشته است.

دریافت جایزه بهترین پژوهشگر هنر و بهترین نمایشنامه با مضمون وضعیت زنان در سال 1375 و برگزیده شدن به عنوان چهره ماندگار از جمله جوایزی است که ناظرزاده کرمانی طی سال‌ها فعالیت کسب کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها