امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2630
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 289
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، شورای اداری کانون قضات مصر به ریاست «احمد الزند» با اشاره به اینکه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، شورای اداری کانون قضات مصر به ریاست «احمد الزند» با اشاره به اینکه مجلس شورا از لحاظ قانونی به صورت موقت مسئول قانونگذاری است، به «احمد فهمی» رئیس این شورا درباره بررسی قانون قوه قضائیه در مجلس هشدار داد.

«عبدالله فتحی» وکیل پایه یک کانون قضات مصر اظهار داشت که این باشگاه به رئیس مجلس شورا گوشزد کرد که هر گونه اقداماتی درباره بررسی و یا تعدیل قانون قوه قضائیه و عدم موافقت با آن را از سوی هر طرف، حزب یا نهادی که باشد، متوقف نماید.

وی افزود که دلیل این اعتراض به تعدیل و یا صدور قانون قوه قضائیه این است که مجلس شورا که مسئول اجرای این اصلاحات است، در دستگاه قضایی نسبت به ساختار و اختیارات آن اعتراض وجود دارد زیرا این مجلس بر اساس قانون انتخاباتی که بر عدم مقبولیت آن به موجب قانون اساسی تاکید شد، انتخاب شده است.

این در حالی است که اعضای شورای عالی قضایی و تعدادی از قضات به ریاست «محمد ممتاز متولی» رئیس شورای عالی قضایی و رئیس دادگاه فرجام دیروز با «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر دیدار کردند.

حاضرین در این نشست تاکید کردند که اطمینان دارند رئیس جمهور نسبت به حل مشکلات قضات و رفع نگرانی‌های آنها در رابطه با آنچه در رسانه‌های خبری منتشر می‌شود، حریص است.

مرسی نیز قاطعانه تاکید کرد که حفظ قانون اساسی و استقلال دستگاه قضایی وظیفه قانونی وی است و وی هیچ گونه تجاوز به دستگاه‌ قضایی و قضات را نمی‌پذیرد و در تمامی تصمیماتی که اتخاذ می‌کند، پایبندی به قانون اساسی و احترام به احکام قضایی را مدنظر دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها