امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 26
۰۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 26309
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «اسحاق دار» وزیر دارایی پاکستان اعلام کرد که واشنگتن و اسلام‌آباد توافق ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «اسحاق دار» وزیر دارایی پاکستان اعلام کرد که واشنگتن و اسلام‌آباد توافق کرده‌اند تا برای همکاری درباره تکنولوژی هسته‌ای غیرنظامی با یکدیگر مذاکره کنند.

وی که پس از دیدار با هیئت تجاری آمریکایی در اسلام‌آباد در جمع خبرنگاران حاضر شده بود، گفت: هیئت آمریکایی برای سرمایه‌گذاری در بخش بیوانرژی و رفع بحران انرژی در پاکستان ابراز تمایل کرده است.

وزیر دارایی پاکستان تصریح کرد که انتقال تکنولوژی مهم‌ترین مانع بر سر راه همکاری‌های 2 جانبه بین 2 کشور است.

وی کشور پاکستان را محل مناسبی برای سرمایه‌گذاری دانست و تصریح کرد که حل بحران انرژی، اولین اولویت دولت جدید «نواز شریف» است.

به گفته اسحاق دار، مقامات پاکستانی در دیدار با هیئت آمریکایی به سرپرستی «الیزابت لیتل‌فیلد» رئیس «شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی خارجی» آمریکا (OPIC) به توافق رسیده‌اند تا مذاکرات خود درباره «پیمان سرمایه‌گذاری دوجانبه» را که مدتی است متوقف شده است بار دیگر از سرگیرند.

طبق پیش‌نویس این پیمان، پاکستان خواهان جذب سرمایه‌های خارجی در همه بخش‌ها از جمله در زمینه تکنولو‌ژی‌های دفاعی و هسته‌ای است.

لیتل‌فیلد سرپرست هیئت تجاری آمریکایی نیز تصریح کرد که آمریکا برای افزایش تولید برق در پاکستان از طریق انرژی باد، بیو گاز و نیز از طریق راه‌های جایگزین دیگر با این کشور همکاری می‌کند.

با این حال، پس از انتشار این خبر، وزارت خارجه آمریکا با رد گزارشات منتشر شده درباره احتمال همکاری پاکستان و آمریکا درباره انرژی هسته‌ای، گفت: هیچ مذاکره‌ای درباره تکنولوژی هسته‌ای در این جلسه مطرح نشده است.

«پاتریک ونترل» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: در این جلسه تنها عنوان شده است که واشنگتن از تلاش‌های پاکستان برای حل مشکل انرژی حمایت می‌کند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار